top of page
15552000.jpg

Rethymnon ja Hania Ekskursioonid

Pakume teile valiku eestikeelseid Jania ja Rethymnoni piirkonna ekskursioone, mille toimumise eelduseks on vähemalt 25 osavõtjat. Juhul, kui soovijaid on vähem, siis on võimalik osaleda võõrkeelsetel ekskursioonidel. Nende toimumispäevad ja marsruut võivad eestikeelsest ekskursiooniprogrammist mõnevõrra erineda. Lastele kehtib hinnasoodustus kuni 50% (juhul kui ekskursiooni kirjelduse juures ei ole mainitud teisiti). NB! Ekskursiooniprogramm ja hinnad võivad kohapeal muutuda, täpsem info reisiesindajalt kohapeal.

Tükike Kreetat
Sellel ekskursioonil saab kogeda tükikest nii Põhja- kui Lõuna-Kreetast. Võtame suuna idüllilisse Spili külakesse. Selles armsas külakeses leidub mitmed kohalikku käsitööd pakkuvaid poekesi, käime ära ka legendaarse 19 lõvipeaga veevõtu kohas. Edasi liigume läbi Kotoloufari kanjoni, kus teeme pildistamiseks peatuse, jõudes Moni Prevelisse. Siinses mungakloostris (sissepääs lisatasu 3 € eest ilma eestikeelse giidita) peidab end imet tegev allikas, mille vesi pidavat aitama just neid hädalisi, kellel silmadega probleeme. Lõunatame Plakiasi külakese kohalikus tavernis ja teeme ka ujumispeatuse. Teekond jätkub Argiroupolisse. Üldise nime all on see iidne roomlaste Lappa asula. Esmalt degusteerime ülemises külas avokaado mahla ja kohalikku avokaado kosmeetikat ning kohalik pagar ootab meid oma maiustustega, mida saab ka kodustele külakostiks kaasa osta. Peale seda suundume alumisse Argiroupoli külla, mis tuntud võimsate allikate poolest. Siin jääb natuke vaba aega pildistamiseks. Seejärel suundume tagasi hotellidesse.
Kaasa ujumisriided, päikesekaitsekreem, veepudel.

Ekskursioonipäev: selgub vahetult enne hooaja algust
Kestus: terve päev, u 8:30-19:00
Hind: 56 € ja 28 € laps vanuses kuni 13. a

Hind sisaldab/lisatasu eest:
Hind sisaldab meze lõunasööki kohalikus tavernis
Lisatasu eest sissepääs Arkadi kloostrisse  3 €/täiskasvanu. Alla 18. a tasuta
Lisatasu eest sissepääs Preveli kloostrisse 3 €/täiskasvanu. Alla 18. a tasuta

Mereretk Gramvousale ja Balos

Rahvusvaheline ekskursioon. Laevakruiis Gramvousa saarele ja Balose sinisele laguunile. Keskajal oli saar piraatidevaheliste võitluste tallermaa - 137 m kõrgusel üle merepinna paiknev Gramvousa kindlus peidab endas hulgaliselt saladusi ja aardeid. Saart ümbritsevates üliselgetes vetes on Joonia, Egeuse ja Liibüa merede ühinemispaik. Ekskursioon jätkub laevasõiduga Balose lahe rannikule. Seda laguuni väisasid mesinädalate käigus ka Suurbritannia prints Charles ning legendaarne printsess Diana. Suurepärane võimalus ujuda kristallselges merevees.
Oluline: pange jalga mugavad jalanõud. Laevalt saab osta jooke ja kergeid suupisteid.

Ekskursioonipäev: selgub vahetult enne hooaja algust
Kestus: terve päev, u 8:00-20:00
Hind: u 18 € ja u 9 € laps vanuses 5-12. a

Hind sisaldab/lisatasu eest:
Hind sisaldab transporti
Lisatasu eest laevapilet (27 € täiskasvanu, 13,50 € laps) ja keskkonnamaks  1 €/ainult täiskasvanud,  tasutakse kohapeal sularahas

Elafonissi

Rahvusvaheline ekskursioon. Umbes 2 tunnine reis kulgeb läbi külakeste ja maalilise looduse, teeme ka väikese kohvipeatuse. Lõõgastav rannapäev Elafonissil laiul, mida tänu türkiisiinisele merele ja kaunile liivarannale kutsutakse ka Kreeka Maldiivideks. Laiu rannaliiv on huvitava roosaka varjundiga. Vaid 3 km2 suurust laidu ühendab rannikuga madal riff, mis tüüne mere korral võimaldab jalgsi läbi mere Elafonissile minna. Siin saab nautida ideaalset rannapäeva, ujuda, päevitada ja täiuslikult lõõgastuda.

Ekskursioonipäev: selgub vahetult enne hooaja algust
Kestus: terve päev, u 7:30–20:00
Hind: 38 € ja 19 € laps vanuses 5-12. a

Hind sisaldab/lisatasu eest:
Hind sisaldab transporti. Lisatasu eest saab rannas osta jooke ja kergeid suupisteid, laenutada rannatoole

Kruiis Souda lahel
Rahvusvaheline ekskursioon. Souda laht jääb Haniast u 6,5 km kaugusele, olles üks Vahemere sügavamaid looduslikke sadamaid. Souda on oluline parv- ja merelaevade sadam, siin paikneb ka NATO mereväebaas ja saabuvad laevad Piraeusilt. Kruiisil näeb laevalt Almyrida randa, mis meelitab just väikelastega puhkajaid, sest vesi on siin rahulik ja merepõhi laugelt süvenev. Laev randub Marathi rannas, mis jääb u 17 km kaugusele Haniast. Marathi on oma valge peene liivaga populaarne suvituskoht just perede ja eakamate inimeste seas. Siin jääb vaba aega ujumiseks ja kohalikes kalatavernides einestamiseks.
Oluline: kasutage kindlasti päikesekaitsekreemi ja peakatet, kaasa ujumisriided

Ekskursioonipäev: teisipäev ja pühapäev
Kestus: terve päev, u 9:00-17:00
Hind: 36 € ja 18 € laps vanuses 5-12. a

Hind sisaldab/lisatasu eest:
Hind sisaldab transporti ja laevapiletit ja tervitusjooki
Lisatasu eest saab laevalt osta jooke

Matk Samaria kanjonis
Rahvusvaheline ekskursioon. Samaria kanjoni alguspunktist Omalose platoolt, mis asub u 1200 m merepinnast, minnakse umbes 5-7 tundi kestvale head vastupidamist nõudvale jalgsimatkale. Rännaku pikkus läbi Euroopa ilusaima kanjoni on u 16 km. Matkal võib näha vaid Kreeta saarel elutsevaid keerdsarvelisi Kri-kri kitsi ja mitmeid endeemilisi taimi. Matka lõpp-punktiks on Agia Roumeli küla saare lõunarannikul Liibüa mere ääres, kus on võimalik pisut lõõgastuda ja meres ujuda. Agia Roumelist teeme tunniajalise laevasõidu Sougia sadamasse. Oluline: Pange jalga mugavad matkajalanõud, võtke kaasa ka soojem riietusese (hommikul vara võib mägedes jahe olla), ujumisriided. Kasutage kindlasti peakatet ja päikesekreemi ning võtke kindlasti kaasa veepudel (joogipudelit saab veega täita ka matka vältel iga 2-3 km järel). Matka ei soovitata reisijatele, kellel on liikumisega raskusi (põlvehaigused jms), kõrgusekartus või kõrge vererõhk jms.

Ekskursioonipäev: selgub vahetult enne hooaja algust
Kestus: Terve päev, u 5:30–20:00
Hind: 38 € ja 19 € laps vanuses 5-12. a

Hind sisaldab/lisatasu eest:
Hind sisaldab transporti. Lisatasu eest kanjoni sissepääs (5 € täiskasvanu, alla 15. a tasuta) ja laevapilet Agia Roumelist bussi väljumiskohta (10 € täiskasvanu, 5,50 € laps alla 12. a). Sissepääs ja laevapilet tasutakse kohapeal sularahas

Taimeaed ja rahvusõhtu
Nautige traditsioonilist Kreeta atmosfääri, omanäolist taimeparki, head sööki ja muusikat väikeses Fournesi mägikülas. Saabudes on võimalik jalutada erilises taimeaias, kus kasvab erinevaid viljapuid tervest maailmast, ravim- ja maitsetaimi. Päikeseloojangu saatel nauditakse maitsvat õhtusööki, mille menüüs on traditsioonilised Kreeka toidud, mille tooraine tuleb samast taimeaiast. Paiga ainulaadse asukoha tõttu kasvab siin nii banaan, mango kui rosmariin. Peale buffee õhtusööki saab nautida kohalikku muusikat ja kaasakiskuvat tantsuetendust. Soovitame panna jalga mugavad jalanõud, taimeaia ekskursioon on u 1,5 km pikk ja kestab u 1 t.

Ekskursioonipäev: selgub vahetult enne hooaja algust
Kestus: õhtune üritus, u 16:15-23:00
Hind: 46 € ja 23 € laps vanuses 5-12. a
Hind sisaldab: Transfeeri, sissepääsu taimeaeda, õhtusööki ja veini

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO / NOVATOURS

bottom of page