top of page

Kreeta saar, Rethymnon ja Hania

Hinnad al.

399€

reisija kohta

Otsereisid Kreeta saarele Hania ja Rethymnon´i kuurorditesse toimuvad ajavahemikus: 18.06.2019–22.10.2019 (viimane väljumine 22.10.2019)


Ajavahemikus 25.06-06.08.2019 saab Kreetale lennata Põhja-Euroopa parimaks lennufirmaks valitud soomlaste rahvusliku Finnairi pardal.

Lennud: Lennuaeg Finnairi lendudel u 3 tundi 50 min, Smartlynxi lendudel u 3 tundi ja 30 min


Lennujaamatransfeerid: Hania lennujaam- Hania hotellid 14–25 km. Kestus 30–60 min ja Hania lennujaam– Rethymnoni hotellid u 70 km. Kestus u 1 t 20 min.

Hania piirkonna reisipaketid al 399 € ja Rethymnon al 359 € reisijale kaheses toas.

HANIA-unustamatu puhkus igale maitsele
Hania on saare kauneim linn täis avastamisrõõmu ning meeldejäävaid puhkusehetki Kreeta parimatel randadel. See on rikkaliku ajaloopärandiga linn - segu huvitavatest vaatamisväärsustest, arhitektuuripärlitest, saare parimatest ostuvõimalustest ning pulbitsevast kohalikust elust. Kordumatult põnevad jalutuskäigud vanalinna kitsastel tänavatel päädivad romantililise õhtusöögiga Veneetsia stiilis sadamakohvikutes ning oivaline Kreeka köök paneb unustama argipäeva.
Kreekapärast puhkust saab nautida Stalose ja Agia Marina kuurortides, Geranises ja Malemes saab nautida rahu ning Plataniase puhkusesärin kestab varaste hommikutundideni.

Sihtkoha eelised:
+Kreeta kaunimad rannad: kõik lähiümbruskonna rannad on pälvinud sinise lipu kvaliteedimärgi
+Hea tasemega apartementhotellid
+Mitmekülgsed võimalused aktiivseks puhkuseks
+Lummav sadamapromenaad täis veetlevaid tänavakohvikuid

RETHYMNON- veetlevad restoranid, võrratu vanalinn ja kaunis rand
Kauni vanalinna ja pika liivarannaga Rethymnon on Kreeta suuruselt kolmas linn.
Laugjalt süveneva mere ja liivaranna tõttu, on see meelispaik ka merikilpkonnadele. Päikeselisele rannapäevale pakub vaheldust rikkaliku Veneetsia ja Türgi pärandiga Rethymnoni vanalinn. Ahvatlevatest poodidest on raske mööda astuda ning gurmaanide maitsemeeli hellitab Kreeta köögi paremik.
Rethymnonis leidub hotelle nii lastega peredele kui ka üksi reisivatele puhkajatele. Puhkusele saab lisada vürtsi väisates lähiümbruse väikekülasid või teha põnevaid avastusretki  Balose laguuni juurde.

Sihtkoha eelised:
+Rethymnoni kaunis rand
+Veetlev vanalinn
+Suvel toimub palju kontserte, spordiüritusi ning veini- ja renessansifestivale
+Head bussiühendused ümberkaudsetesse linnadesse ja kuurortidesse
+Head võimalused aktiivseks puhkuseks
+Mitmekülgsed ostuvõimalused

Hea teada

Reisidokumendid ja riiki sisenemine
Eesti kodanikule 3 kuud viisavabad, reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardi alusel.
Ka Vene kodanikele (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele on alates 21.12.2007 Schengeni riigid (k.a. Kreeka ) viisavabad juhul, kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.
Eesti saatkond Kreekas asub:
Messogion Ave. 2-4; Athens Tower, 23rd floor; GR-115 27 Ateena, Kreeka
tel. (30 210) 74 75 660; faks (30 210) 74 75 661; e-mail: embassy.athens@mfa.ee

Apteek ja arstiabi: Rohelise ristiga märgitud apteeke (farmakion) on Agios Nikolaose kesklinnas palju, mh keskväljaku ümber. Apteegid on reeglina avatud E-R 8:00-14:00 ja 17:30-21:00. Valveapteegi nimi, aadress ja telefoninumber on märgitud iga apteegi uksele. Valveapteek on avatud iga päev 24 tundi.

Elekter: Kreetal on 220 V. Üldiselt on pistikud Euroopa süsteemile vastavad, vajadusel saab adapteri osta enamikest ostukeskustest, hind u 3-5 eurot.

Helistamine: Eestisse helistamiseks tuleb valida + või 00 ning seejärel riigikood 372. Kreeka suunakood on 30, Hania suunakood 2810. Kreekas kohalikule telefoninumbrile helistades valige number ilma Hania suunakoodita. Enamikes hotellides on wifi ja internetipunkt. Hinnad on hotelliti erinevad, keskmiselt u 15 min/1 € või 30 min/2 €. On ka kohvikuid, kus külastajatele pakutakse kohvi juurde tasuta wifit.

Jootraha: Kreekas on kombeks tänuks hea teeninduse eest jootraha anda. Restoranis on sobilik jätta u 5-10 % arve summast. Ekskursioonibussi juhile võiks päeva lõpus anda u 1-2 eurot ning toateenijale puhkusenädala lõppedes u 5 eurot.

Lennujaamatransfeerid
Reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.
Lennujaam Chania International Airport Ioannis Daskalogiannis
Transfeeri pikkus u 14–25 km sõltuvalt kuurordist
Transfeeri kestus u  30–60 min

Ainult lennupileti ostnud saavad lennujaamast kuurortidesse bussi või taksoga.

Transport ja liiklus
Hanias on mugav liikuda nii bussi kui taksoga. Bussid liiguvad läbi Hania keskuse lähikülade vahel. Bussiga saab sõita ka saare ülejäänud piirkondadesse. 

Bussid: Küladevahelised lähibussid sõidavad läbi Hania keskuse piki peateed u 15–30 min intervalliga. Külades ei ole bussijaama, vaid peatused on tee ääres. Kaugliinide bussid väljuvad Hania keskusest.  
Rethymnonist sõidavad bussid iga tunni tagant Iraklioni ja Haniasse, samuti saab bussiga Lõuna-Kreeta väiksematesse küladesse. Bussijaam on Kefalogianni tänaval linna lääneosas. Kohalikud bussid sõidavad hotellirajooni ja keskuse vahel iga poole tunni tagant. Lisainfo http://www.e-ktel.com/

Takso: Hania taksopeatus on bussijaama kõrval 1866-väljakul. Plataniase taksopeatus on keskväljakul. Taksot saab püüda ka tänavalt. Taksodes on olemas taksomeetrid, tasub kontrollida, kas sõitu alustades need ka tööle pannakse.
Laev: Iraklioni sadamast väljub laev Santorini saarele. Reis kestab u 1 t 45 min–2 t. MegaJet-katamaraan sõidab Santorinile aprillist septembrini igal teisipäeval ja laupäeval. Lisainfo https://www.ferries.gr/sea-jets/rethymno-santorini.htm

Restoranid ja meelelahutus
Hania linnas on väga palju erinevaid söögikohti tavernidest vabaõhurestoranideni. Suvel tasub sammud seada Hania Veneetsia sadama piirkonda, kus leidub mitmeid mõnusaid taverne, kohvikuid ja baare. Jäätisesõpradele pakub maitseelamusi Veneetsia sadamas paiknev Hania peakiriku juures olev Itaalia jäätisebaar L`Artigiano Gelateria, mis valmistab ise kohapeal erinevaid jäätiseid.
Hilisematel õhtutundidel võib siirduda sadama läheduses paiknevatesse muusikabaaridesse. Sadamas on väike baaride tänav, kus on noorte hulgas eriti populaarsed kohad. Väikstes baarides mängitakse ka Kreeka muusikat, kuid pearõhk on diskomuusikal. Kreekalikku meelolu otsivatel tasuks suunduda Koumkapi piirkonna rannatänavale, kus on erinevaid baare ja kohvikuid üksteise kõrval. Samuti Androgeo tänaval, Veneetsia arsenalide läheduses on mitmeid hubaseid baare.

Rannad
Veneetsia sadamast u 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel paikneb Hania kesklinna väike ja suhteliselt ülerahvastatud rand. Seetõttu on siinkandis kohalike inimeste meelisrandadeks Hania ja Plataniase vahel asuvad Glarose ja Agioi Apostoloi rannad. Samas piirkonnas paiknevad ka Iguana, Golden Beach ja Kalamaki nimelised rannad.
Agia Marina ja Plataniase liivarannad on u 7 km pikkused. Plataniase rannas läheb merevesi küllalt kiirelt sügavaks. Jahisadama lähedal on merepõhi kaetud kiltkiviga. Dušid on randades suuremate hotellide esisel rannaribal. Akrotiri poolsaarel tasub külastada Marathi ja Stavrose nimelisi randu.
Kreeta lääneosa parimad rannad on Falassarnas ning Elafonissil. Kreeka Maldiivideks kutsutavale laiule pääseb tüüne mere korral jalgsi läbi mere.
Haniast 18 km kaugusel idas paikneb Kalivesi küla, kus on mõnus kohvikute ja tavernidega rand. 39 km Haniast idas Georgioupolises, laiub pikk ilusa liivaga rand.
Kreeta lõunaranniku parimateks peetakse Palehora, Sougia, Frangokastello, Plakiase ja Matala randu.

Päike on intensiivne ning seetõttu tuleb kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi ning kanda peakatet. Randades saab rentida lamamistoole ja päikesevarje. Rannas on mugav käia ka punutud päevitusmatiga. Hotellitoast ei ei ole lubatud rätikuid randa kaasa võtta. Rannarätikuid ja päevitusmatte saab osta enamikest kauplustest.

Kreeta randades, eriti kivistes ja kaljustes paikades, võib kohata musta värvi ümmargusi merisiile. Siilile peale astudes võivad pikkad okkad jalatalda sattudes põletikku tekitada. Siinsetes vetes elutsevad ka meduusid, kes naha vastu puutudes kõrvetavad. Kõrvetus võib olla väga valus, kuid õnneks pole meduusid mürgised. Esmaabina soovitatakse enne arsti poole pöördumist kõrvetada saanud kohta mageda veega loputada.
Hania randades, eriti Agia Marinas tuleb ettevaatlik olla ka merehoovuste suhtes.

Rethymnonis on pikk ja ilus liivarand, mis on saanud ka sinilipu märgistuse. Suvekuudel saab rannas tegeleda erinevate veespordiharrastustega, sõita langevarjuga, mängida rannavõrkpalli jpm.
Randades saab rentida päiksetoole ja - varjusid. Rannapromenaadil leiab mitmeid baare ja kohvikuid.

Lastega reisimine
Hania kaunid liivarannad on justkui loodud lastele. Lapsed on oodatud ka õhtuti enamikes söögikohtades. Mängunurgad on nt  Plataniases Drosia, Pergisose  ja Kouroupise tavernides. 
Hanias on ka lapsevankriga liikumine hõlbus, kuid väiksemates külades on jalgteed väga kitsad või pole neid üldse. Lapsevankrite laenutust ei ole. 

Veepark: umbes 10 km kaugusel Haniast  Varipetro külas asuv Limnoupolise veepark on avatud suvekuudel. Veeparki saab sõita minirongiga. Lisainfo www.limnoupolis.gr
Plataniases, u 10 km kaugusel Haniast, on lastele Village Park - mängupark. Agia Marinas, Plataniases ja Staloses on mingigolfirada. Haniast saab osta nii piimaasendajaid, laste purgitoite kui ka  mähkmeid.
Iraklionis asuvasse Water City´sse käib buss Rethymnonist paar korda nädalas. Veepargid on avatud sõltuvalt ilmaoludest u 20.5.–10.10.
Mänguväljakud  on Rethymnonis Marilyni  ja Bio hotellide lähedal ja vanalinnas. Seal on liumäed ja kiiged. Panepitimiou tänaval ja Marilyni hotelli kõrval on minigolfirada. Rethymnonis on võimalik osta beebitoitu ja mähkmeid. Lapsevankreid ei ole võimalik rentida.

Turismimaks
Alates 1.1.2018 tuleb Kreekas majutudes tasuda turismimaksu, mida tasutakse kohapeal hotellis. Tasud erinevad vastavalt sihtkohale ja hotelli ametlikule kategooriale. Summa jääb vahemikku u 0,50-4 € öö/toa kohta.

Aktiivne puhkus
Hanias leiab aktiivset tegevust kõigile. Rannas saab tegeleda veespordiharrastustega: veesuusatamise, langevarjusõiduga, rentida kanuusid ja vesijalgrattaid. Hanias on võimalik ka sukeldumine ja snorkeldamine.

Hania lähistel on võimalik ratsutada, rentida jalg- ja mootorrattaid. Hotellides on ka jõusaalid ja mõned tenniseväljakud.
Rethymnonis on võimalus tegeleda erinevate harrastustega. Rannas saab sõita veelangevarjuga, veesuuskadega, banaaniga. Keskuses on olemas heatasemelised spordiklubid, kus saab kasutada jõusaali või osaleda rühmatreeningutel. On ka paar minigolfirajad. Rethymnoni lähedal on ka tallid ponide ja hobustega.

Matkahuvilisi ootab Samaria mäekuru, mis on Euroopa pikimaid ning väidetavalt ka üks kauneimaid. Aktiivse puhkuse harrastajatele suurepäraselt sobiv rännak mäekurus algab Omalosest. Kuigi jalgsimatk kestab umbes viis tundi, ei tundu see sugugi väsitav. Matka pikkus on u 16 km ning rada algab 3 km laskumisega. Seejärel on maastik vahelduvate tõusude ja langustega. Rada on hästi tähistatud, kuid liikumist raskendavad kiviklibused rajad. Hea õnne korral on võimalik silmata Kreeta ‘rahvuslikku uhkust' - Kri Kri kitse. Kurus on mägiallikad ja puhkekohad, kus täiendada veevarusid. Ümberringi on imeilus loodus, kõrguvad kaljuseinad, metsloomad. Matka lõpp-punkt on Agia Roumeli küla lõunarannikul, kus saab pärast väsitavat matka supelda. See rännak ei ole just väga kergete killast, kuid saadud looduselamus on seda väärt.

Kreeka köök
Kohalikud elanikud on tuntud oma pika ea ja rõõmsa meele poolest, mille põhjusena märgitakse tervislikke toitumisharjumusi. Tuhanded erinevad toiduvalmistamise kombinatsioonid moodustavad suurepärase maitseelamuse. Liha ei ole saare elanike toidulaual iga päev, seda serveeritakse tavaliselt ainult pühapäeviti või eriti pidulikel sündmustel. Kunagi ei puudu laualt värske oliiviõli. Teisi toiduaineid nagu juustu, kala, pähkleid, värskeid aed- ja puuvilju tarbitakse Kreetal aga ohtralt. Populaarseimad kanged joogid on aniisiviin ouzo ja viinamarjaviin raki. Kergematest jookidest on esikohal veinid. Kohalik õlu on samuti hea.
Söögi-ja joogikohtade valik on lai. Esindatud on suurem osa erinevaid kööke rahvusrestoranidest hamburgeribaarideni. Hinnatase sõltub nii asutuse nimest (kohvik, tavern, restoran) kui ka asukohast, sest mere- ja järvevaate ilu kajastub ka hinnatasemes. Kalatoidud on keskmisest kallimad ja nende hinda arvestatakse kilo järgi. Rahvuslikke toite on võimalik proovida Agios Nikolaose restoranides ning Ammose, Almyrose ja Havania randade söögikohtades. Head kalarestoranid on Elounda külas (8 km Agios Nikolaosest).

Hea teada hotellis
Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast antud kõrghooaega, sõltub saada olevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Teeme kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Kuid me ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.

 

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO / NOVATOURS

bottom of page