top of page

Hinnad al.

379€

reisija kohta

TUNEESIA
Enfidha ja Djerba saare ühe- ja kahenädalased reisid toimuvad kevad- ja sügishooajal 2020.

DJERBA SAAR
Nädalased reisid toimuvad reedeti ajavahemikus 17.04-08.05.2020 ja pühapäeviti 04.10-25.10.2020 (25.10 on viimane väljalend Tallinnast).
Hind alates 475 € ühele reisijale kaheses toas

ENFIDHA
Nädalased reisid väljuvad reedeti ajavahemikus 15.05-12.06.2020 (12.06 on viimane väljalend Tallinnast).
Hind alates 379 € ühele reisijale kaheses toas

Lende opereerib Smartlynx Airlines, lennuaeg u 4 tundi ja 30 minutit.

Kahenädalasi reise on piiratud arvul. Kohtade saadavuse kohta palume saata päring e-maili teel info@emeraudetravel.ee.

Tuneesia – Aafrika eksootika ja araablaste külalislahkus

 

Тuneesia on maa, kus tunnetate Araabia ja Prantsuse kultuuri eripärasid. Vahel võib teile tunduda, et viibite Euroopas, teinekord aga panevad teid imestama Araabia kultuuri nüansid, näiteks kui puutute kokku tuneeslastele omase reegliteta liiklusega. Vaatamata mõnedele eurooplase jaoks ebatavalistele asjadele võlub ja lummab siine aeglane elutempo ja võime elu nautida. Tuneesiast saab kaasa tuua ja igapäeva elus kasutusse võtta ütluse: „kiiremini kui kiiresti ei saa midagi teha“. 

See on uskumatult sinise Vahemere äärne paik, kus linnakeste majad on suhkrukuubikutena liiva torgatud. Teiselt poolt „uhuvad“ riiki Sahara kõrbe tohutud luited ja ookeanina laiuvad liivad. Tuneesiasse mahub ära kõik, mida Põhja-Aafrikast leida võib: kõrguvad minaretid, Rooma gladiaatoreid ja rikkaid Foiniikia kaupmehi mäletavad ajaloolised paigad ning fantastiline ja mitmekesine toit – see on Tuneesia. Enamik puhkajaid tuleb siia, et külastada suuri ja värvikaid Vahemere-äärseid kuurorte. 

Kuigi Tuneesia seostub sageli rannakuurortidega, on see ka kõrbete maa, kus saab küllastuseni nautida ääretut Saharat. Tassike piparmünditeed, jalutuskäik ja ostud traditsioonilisel turul, mereandide pidu rannaäärses restoranis – Tuneesias on lihtne leida kõike parimat, mis araabia maailmale omane. 

Sellest islamimaast on tänu mõõdukale suhtumisele riiki külastavatesse lääneriikide elanikesse saanud mugav ja eksootiline puhkuseriik. Oluline osa on ka Tuneesia ajalool – see Põhja-Aafrika maa on pidevalt sattunud suurte ajaloosündmuste keerisesse, olles näiteks 2000 aastat tagasi näinud mastaapseid Rooma ja Kartaago vahelisi Puunia sõdu ning mitte kõrvale jäädes ka Teise maailmasõja lahingutest. Seetõttu varieerub Tuneesia arhitektuuriline ajaloopärand Rooma amfiteatrist ja maailma vanimatest araabia minarettidest koloniaalajastu linnamajadeni. 

Üheks Tuneesia suurimaks aardeks on siiski selgeveeline, puhas, kalarikas ja kaunite randadega ääristatud Vahemeri ning palju päikest. Kõige palavamatel suvekuudel võib Tuneesias olla raskem puhata, kuid muul ajal on see suurepärane koht suplemiseks, päikesevannide võtmiseks, veespordiga tegelemiseks, mereandide degusteerimiseks, öiseks meelelahutuseks ning maa ajaloo ja kultuuri uurimiseks. 

Lisaks sellele on Tuneesia üks suurimaid Vahemere-äärseid spaateenuste keskusi, mis on tuntud talassoteraapia (ingl k Thalassotherapy) protseduuride poolest. Naha-, lihase- ja liigesehaiguste raviks kasutatakse meresoola, merevetikaid, muda, mineraale. Tuneesias on selleks kõik tingimused: suurepärased hotellid, kogenud spetsialistid, fantastiline kliima. Kõik Tuneesia mereravikeskused paiknevad ranna ääres, mistõttu võib pärast erinevate raviprotseduuride läbimist ülejäänud osa päevast pühendada päikesevannide võtmisele kõrvalasuval rannal. 

Maist septembrini on selle maa rannad päikesekiirte embuses. Päeval kõigub temperatuur Tuneesia kuurortides +30 °C ümber, mistõttu on keskpäeval parem aega varjus veeta. Samuti päästab teid palavuse käest merebriis – soojas meres sukelduda, ujuda ja veespordiga tegeleda ning liivarandadel aega veeta on äärmiselt meeldiv.    

Veel üheks spordialaks, mille jaoks on Tuneesias loodud suurepärased tingimused, on golf. Siin leiate peaaegu igast kuurordist golfiväljakud, millel maailmameistrivõistlusi peetakse, kuid rohelisel murul valget palli lüüa võib iga soovija, kes mängima õpib, treenib või lihtsalt heas seltskonnas lõbusalt aega veedab.


Lühitutvustus

Pindala – 163 610 km²
Rahvaarv – 11 miljonit (2017. a)
Pealinn – Tunis
Valuuta – Tuneesia dinaar
Riigikeel – araabia, teine keel – prantsuse keel, kuurortides räägitakse palju ka inglise keelt
Religioon – 98% elanikkonnast on muslimid, 1% kristlased ja 1% judaismi järgijaid

Noppeid ajaloost

Esimesed hõimud asusid Tuneesia territooriumile elama juba 4000. aasta paiku e.m.a. Need olid praeguste kõrbeelanike berberite esivanemad. 
1200. aastal e.m.a hõivasid Tuneesia ranniku vägevad foiniiklased, kes rajasid Põhja-Aafrika ühe võimsama linna Kartaago. 
VII-VIII sajandil vallutasid piirkonna araablased. Sel ajal hakkasid kasvama araabia linnad ja mošeed, kanda kinnitas islam. Mitu korda vallutati Tuneesia Osmani impeeriumi poolt. Osmanitelt võtsid tuneeslased üle mitmeid uuendusi ja tavasid. 
1881. aastal läks Tuneesia territoorium Prantsusmaa valdusesse.
1956. aastal sai Tuneesia Prantsusmaast iseseisvaks, kuid riiki valitses kuni 2011. aasta revolutsioonini üks partei.
Pärast 2011. a riigipööret suutis riik säilitada rahu ja minna üle demokraatiale – selle eest anti Tuneesia uutele võimudele isegi Nobeli rahupreemia.
      
Rahvusköök

Tuneesia köögile on suurt mõju avaldanud Prantsusmaa, Itaalia ja Hispaania toiduvalmistamise traditsioonid, seetõttu on riigi rahvusköök sarnane peene maitse poolest kuulsale Prantsuse köögile.
Hariša – punasest piprast, oliiviõlist, petersellist, küüslaugust ja köömnetest valmistatav vürtsikas kaste
Кuskuss – traditsiooniline Araabia roog, mida valmistatakse nisutangust. 
Brik – õlis küpsetatud pirukad tuunikala või juurviljadega. 
Tažin - omlett liha, juustu ja pipraga.
Traditsiooniline jook – roheline tee piparmündi, seedriseemnete ja mandlitega.
      
Majutusinfo
Hotellide klassifikatsioon on Euroopa omast veidi erinev – Tuneesia hotellid on Euroopaga võrreldes pisut madalamast kategooriast. Hotelle pole mõtet võrrelda Euroopa, Türgi või Egiptuse hotellidega. Tihti on need vanemad, vaid osaliselt renoveeritud ehitised. Viimastel aastatel on riigis üha rohkem hakatud investeerima uute hotellide ehitamisse ja vanade remonti.
Infrastruktuur on Tuneesias arenenud piisavalt hästi — siin on palju erinevaid kuurorte, kus on võimalik valida mitme erineva kategooria, taseme ja hinnaga hotellide vahel. Kõige populaarsemad on siiski nelja tärni hotellid. Enamus Tuneesia hotellidest asuvad laiade, peene liivaga randade ääres, omavad avaraid ja külluslikult haljastatud territooriume. 
Siin on eriti populaarsed tervisekeskused ja merevee spaad, mis on asuvad kas hotellides või nende lähedal. Hotellide territooriumid on rikkalikult haljastatud. On ka hotellikomplekse, kus 2-3 majutusasutust jagavad ühist avarat territooriumi, erinevaid teenuseid ja meelelahutusvõimalusi. Tuneesia hotellides on harilikult kesksüsteemist juhitav kliimaseade, mis töötab perioodiliselt vastavalt hotelli administratsiooni poolt määratud kellaaegadele. Tavaliselt töötavad kliimaseadmed juunist septembrini.

Hea teada

Tööaeg. Vaatamata sellele, et kaupluste lahtiolekuaeg sõltub asukohast ja hooajast, avatakse poed tavaliselt kell 9. Suvel, kui päeval on vahel väga palav, teevad paljud poed ja asutused pärastlõunase vaheaja ja avavad uksed uuesti kell 16:30. Asutused ja kauplused töötavad tavaliselt esmaspäevast laupäevani. Paljud muuseumid on avatud kella 9-st kella 16–17-ni.
Jootraha. Hotellitöötajad jootraha ei oota, kuid kui jätate neile suurepärase teeninduse eest mõne euro, saate kogu reisi jooksul vastutasuks veelgi rohkem tähelepanu ja meeldivaid naeratusi. Restoranides varieerub jootraha nagu mujalgi maailmas 5 protsendist 10 protsendini.
Transport. Tuneesia transpordisüsteem on küllaltki hästi arenenud ja seda täiustatakse aasta-aastalt. Rongiga võib sõita paljudesse riigi põhjaosa linnadesse, enamik ronge on mugavad, kiired ja odavad. Tuneesia autoteed, kuurorte ühendavad teed kaasa arvatud, on samuti mugavad ja ohutud. Taksod on Tuneesias kollased ja tähistatud spetsiaalsete numbritega. Kõik taksod on varustatud taksomeetritega, nii et petmise võimalust juhtidel pole. Teisest küljest leiavad taksojuhid alati võimalusi, kuidas rohkem teenida, näiteks pakuvad fikseeritud hinda või kasutavad öist tariifi. Linnade vahel kurseerivad ühistranspordina suured bussid, ühistranspordi hinnad on madalad. 
Piirangud. Milline lõbu ja puhkusemeeleolu Teie kuurordis ka ei valitseks, pidage meeles, et viibite islamimaal. Tundke huvi kommete vastu ja püüdke kohalikke mitte solvata, näidates üles lugupidamist nende tavade ja elulaadi vastu, eriti püha kuu ramadaani ajal. Religiooniga seotud paikade külastamisel riietuge tagasihoidlikult ja vältige keha, sealhulgas jalgade, paljastamist. Ka ei tohi riigist välja viia kohalikku raha – Tuneesia dinaari. Valuuta vahetamisel või sularaha väljavõtmisel säilitage kindlasti kviitung valuutavahetuse kohta. 
Kingitused. Araabia rahvuslikuks uhkuseks peetakse vesipiipu. Populaarne talisman on Fatima käsi, millel arvatakse olevat halba eemal hoidev vägi. Samuti tasub soetada keraamikat, nahast tooteid ja hõbeehteid jа aromaatseid idamaa vürtse, eriti safranit.
      
Tunnetage Tuneesiat
Tuneesias tasub kindlasti külastada linnade keskel asuvaid vanalinnu – medinasid, kus on kitsad tänavad, ahvatlevad turulõhnad ning rohkelt kirjut ja eriilmelist eksootilist kaupa. 


Kaubelge, võttes tingimist kui mängu, mille põhireegliks on mitte välja näidata liiga suurt huvi.  Nautige tervistavaid protseduure mereteraapia keskustes. Tundke ehedat Aafrika liivaväljade hõngu Sahara kõrbes.

Reisikorraldaja: NOVATOURS

bottom of page