top of page

Tuneesia ekskursioonid

Berberid ja elu kõrbes
Tüüp, kestvus: Ajalooline, terve päev

See on ühepäevane ekskursioon Djerba saarelt Sahara kõrbe erakordse traditsioonilise arhitektuuri ja kultuuripärandiga linnadesse. Hommikul lahkute hotellist Tuneesia mandriala suunas, praamiga jõuate Džorfi. Matmatasse sõidate läbi Mareti linnakese, mis on kuulus Teise Maailmasõja ajal prantslaste ehitatud kindlustuste poolest. Matmatas avaneb võimalus tutvuda traditsiooniliste berberite majadega, mis ehitatud kaljude vahele kõrbe nõgudesse. Selline ehitusviis võimaldas kohalikel elanikel otsida kaitset Sahara kuumuse ja tuulte eest. Lõunatate Duza linnas, mida kutsutakse veel Sahara kõrbe väravaks. Võite ratsutada kaamelitel. Pärast lõunat jätkub reis kõrbelinnakesse Tamarzetti, kus asub berberi muuseum ning on säilinud täiesti autentne ümbrus. Tagasiteel külastate veel üht huvitavat kõrbelinna – Medinet. Õhtul jõuate mööda Vana Rooma sõjateed tagasi Djerba saarele ja oma hotelli.

 

Kaasa võtta: peakate, fotoaparaat, päikesevastane kaitsekreem, päikeseprillid, mugavad jalatsid.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Reis laevaga Flamingo saarele
Tüüp, kestvus: Meelelahutus, terve päev

Teekond laevaga kestab umbes 90 minutit. Reisi ajal igav ei hakka – kaptenid on ette valmistanud mitmesuguseid üllatusi ja, kui õnnnestub – näete ka delfiine. Flamingo poolsaare kaunil rannal võite puhata, meremõnusid nautida, lõõgastuda ja osaleda traditsioonilistes Tuneesia mängudes, muusikat kuulata ning kohalikke tantse nautida. Tagasiteel sadamasse peatute, et jälgida kohalike kalurite tööd.

 

Kaasa võtta: peakate, fotoaparaat, päikesevastane kaitsekreem, päikeseprillid, supelkostüüm.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Tutvumine Djerba saarega
Tüüp, kestvus: Ajalooline, terve päev

Tutvute Djerba saarega. Kõigepealt suundute 6 km pikkusele, muistsete roomlaste ehitatud teele, mis ühendab saart mandriga. Selle tee kaudu on paigutatud ka torustik, mille kaudu jõuab saarele joogivesi. Järgneb ekskursioon kohalikku muuseumi, kus võite tutvuda saare traditsioonide ja kuulsate Djerba keraamiliste anumatega. Muuseumis võite jälgida traditsioonilisi ja kaasaegseid Djerba keraamiliste pottide valmistamise metoodikat. Seejärel külastus Gribi sünagoogi – kohaliku juudi kogukonna religioossesse keskusesse, mida külastavad palverändurid Iisraelist ja kogu maailmast.

 

Kaasa võtta: peakate, fotoaparaat, päikesevastane kaitsekreem, päikeseprillid, mugavad jalatsid.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Sahara kõrb
Tüüp, kestvus: 2 päeva, tutvustav, ajalooline, kultuur

Kahepäevane tutvumisreis pakub võimaluse näha kordumatuid Tuneesia kontraste– ajaloolisi monumente, unustamatuid oaase ja maailma suurimat, Sahara kõrbet. Reisi alguses sõidate praamlaevaga Džorfi ja Gabèsi kaudu suundute autobussiga Kebili – ühte vanimasse oaasi mitte ainult Tuneesias, vaid kogu Põhja-Aafrikas. Peatus, et jäädvustada suurimat soolajärve Saharas. Djeridi järve nimetus kõlab araabia keeles - Chott el Djerid. Tõlkes oleks see “Palmide maa” laht. Soolajärv meenutab enam veeta kõrbet, kuid avanev panoraam on fantastiline ning unustamatu. Pärast traditsioonilist lõunasööki suundute maasturitel mägedesse ja kõrbe oaasidesse..
Teisel päeval algab reis Duza linna, mida nimetatakse veel Sahara väravaks. Soovijad võivad siin valida retke kaamelitel mööda Saharat. Lõunasöök toimub Matmatas. Pärast seda külastate troglodüütide maja – traditsioonilist liiva ja kaljudesse uuristatud elamut, mis kaitseb kohalikke elanikke päikese ja tugevate tuulte eest.

 

Kaasa võtta: fotoaparaat, peakate, mugavad jalatsid, soojemaid riideid.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Enfidha

Kahepäevane reis Saharasse

Tutvustav
Kaks päeva

Kestvus: Tutvustav kahepäevane väljasõit, mis pakub võimaluse näha Tuneesia kordumatuid kontraste.

Esimesel päeval näeme võimsaimat roomaaegset pärandit – El Jemi amfiteatrit, külastame berberi koopalinnakut ning naudime Sahara liivadüüne kaamelil ratsutades.

Reisi teisel päeval jätab unustamatu mulje koidik päikesejärve Shatt Al Jarid´i ääres, sõit maastikuautodega kauneimatesse mägioaasidesse Shabikasse ja Tamerzasse, samuti Tuneesia kõige püham linn Kairouan.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, mugavad jalatsid, soojad riided, rätik, ujumisriided, joogivesi.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Тunis – Каrtaago

Ajalooline
Kestvus: Terve päev

Külastame Tuneesia pealinna Tunist, mis oli islamimaailma kauneimaid ja rikkamaid linnu. Meil on vaba aeg vanalinna ehk medina külastuseks, kus on palju käänulisi ja labürinditaolisi tänavaid, samuti saame jalutada peatänaval. Näeme kuulsaid Tuneesia mosaiike Bardo rahvusmuuseumis, külastame legendaarse Kartaago hästisäilinud osa – Antonius Piuse terme. Jalutame Sidi Bou Saidi tänavatel. Mitte asjata ei kutsuta seda kohta Tuneesia Montmartre'iks – linn lausa meelitab kohale kunstnikke, kirjanikke ja armunuid kogu maailmast.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, mugavad jalatsid
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Aafrika õhtu ja loomaaed

Meelelahutuslik
Kestvus: Pool päeva

Lõbus õhtu Friguia loomaaias, kus saame jalutada ja näha Aafrikas elutsevaid loomi. Aafrika õhtul on võimalus tutvuda Lõuna-Aafrika rahvuslike tantsude ja muusikaga, Tuneesia folklooriga ja maitsta kohalikke toite.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, mugavad jalatsid.
Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Laevasõit

Meelelahutuslik
Kestvus: Pool päeva

Lõbus väljasõit laeval pooleks päevaks. Imeline sõit piraadilaevaga mööda Vahemere rannikut, lisaks piraadiprogramm mängude ja tantsudega.

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, päikesekreem, peakate

Kuupäev: Korraldatakse saabumisel

Djerba

bottom of page