top of page

Araabia Ühendemiraadid

Rannad
Dubais on mitu heas korras erinevate teenustega tasulist rannaparki. Jumeirah Beach Park asub u 14 km kaugusel Dubai kesklinnast, samal territooriumil asub ka Wild Wadi veepark. Ühel päeval nädalas on park reserveeritud ainult naistele. Umbes 12 km kaugusel kesklinnast asub Mamzar Park. Mõlemas rannapargis on valged peene liivaga rannad. Tasuta randadel teenused puuduvad, samuti tuleb arvestada kohalike uudishimulike pilkudega.

Vaatamisväärsused
Burj al Arab- Dubai linna sümboliks võib pidada 7* hotelli Burj al Arab'I, mis rajati tehissaarele. Ekskursioone sinna enam ei korraldata, kuid hotelli restoranid on avatud kõigile. Soovitav on laud aegsasti kinni panna. Hotelli külastades peab silmas pidama, et nõutav on korralik riietus. Nt ka lühikestes pükstes ei pruugi te sisse saada.
Burj Khalifa- maailma kõrgeima hoone (828 m) 124. korrusel asub At the Top vaateplatvorm. Reis kõrgustesse algab Dubai Mall LG korruselt, kus on piletimüügipunkt. Peate arvestama, et piletijärjekord võib olla pikk (5 min-3 tundi). Lihtsam on osta pilet kodulehelt www.burjkhalifa.ae, eelmüügist soetatud pilet on tunduvalt odavam kui kohapeal. Pileteid saab osta kuni 30 päeva ette. Ostufestivali ajal jaanuaris-veebruaris võivad piletid olla mitu päeva ette väljamüüdud.
Dubai muuseum- Bur Dubais asuvas muuseumis on väljapanek Dubai ajaloost ning arengust viimastel aastakümnetel.
Šeik Saeedi maja- Dubai kunagise valitseja (1960-1990) maja asub Dubai abaja ääres. Näha saab fotosid šeigi perest ja linna arengust alates eelmise sajandi keskpaigast, vanu münte ning marke.
Dubai Heritage and Diving Village- Seik Saeedi maja kõrval asuv traditsiooniline pärlipüüdjate küla stiilis vabaajakeskus, kus on ka mitmeid restorane.
Miracle Garden- kaunis aias on sadu kirevaid ja fantaasiaküllaseid lillekompositsioone, muuhulgas võib nähe lilledest ehitatud Burj Khalifa torni maketti.

Transport ja liiklus
Takso

Taksot saab tellida hotelli või peatada tänaval. Parem on taksot püüda tänavalt, sest hotelli ees ootavad taksojuhid tahavad sõidu eest enamasti rohkem raha saada. Taksodes on taksomeetrid ja vajadusel saab ka sõidukviitungi. Hind on soovitav kokku leppida enne teele asumist. Sõidualustus tasu on päeval 3 dirhamit ja öösel 3,50 dirhamit. Miinimumtasu on 10 dirhamit. Dubai-sisesed sõidud maksavad üldiselt 10-20 dirhamit. Creeki ületamine on natuke kallim. Dubai keskuse hotellidest randa sõit umbes 40-60 dirhamit.

Abra ehk vesitakso on odavaim ja kiireim viis Creeki ületamiseks. Reis maksab vaid 1 dirham ja kestab paar minutit. Abra on traditsiooniline puupaat, mis tänapäeval liigub diiselmootoriga. Abrakaisid on Bur-Dubai poolel 2 ja Deira-Dubai poolel 2. Kaid asuvad soukide (kohalik turg) läheduses. On võimalik üürida ka terve abra ja teha temaga tunni-kahene ringsõit mööda Creeki. Hind u 100 AED/tund.

Metroo
Dubai metroo avati 2009.-2011.a., praeguseks on töökorras kas liini - punane (Al Rashidiya -Jebel Ali) ja roheline (Etisalat - Creek), kus on kokku 44 maapealset ja maa-alust jaama. Piletihinnad jäävad sõltuvalt sõidutsoonidest AED 1.80-5.80 vahele ( u 0.40-1.20 €). pileteid saab osta nii piletiautomaatidest kui- müügipunktidest, mis asuvad lennujaamas, bussi- ja metroojaamades. Detailsema info leiate Dubai metroo kodulehelt. Vt kodulehte.

Bussiliiklus
Kõikide linna piirkondadega on päris hea bussiühendus. Nt buss nr 8 sõidab mööda Jumeirah rannateed Dubai Marinasse 2-3 korda tunnis. Sellega saab näiteks linna avalikule rannale, Jumeirach Beach Parki ja Wild Wadi veeparki. Pilet 2 AED. Bussid Abu Dhabisse väljuvad umbes iga 40 min tagant. Pilet u 15 AED

Turisimimaks
Alates 31.3.2014 kehtib Dubai hotellides turisimimaks (Tourism Dirham Fee), mis on sõltuvalt hotellikategooriast 10-20 AED/tuba/öö (10 dirhamit = u 2 eurot). Turismimaks ei sisaldu reisipaketi hinnas ja see tuleb tasuda hotellist lahkudes.

Aktiivne puhkus
Dubais on suurepärased võimalused aktiivseks puhkuseks. Siin on ratsabaase, keeglisaale, liuvälju ning tehislumega talispordikeskusi. Käiakse süvamere kalapüügiretkedel, sukeldumas ja snorkeldamas. Džiibisafari käigus saab romantilistel liivadüünidel päikeseloojangut nautida ning beduiinilaagrites kangastuvad tuhande ja ühe öö muinasjutud.


Golf
Dubais on esmaklassilised golfiväljakud, mille mänguajad soovitatakse broneerida juba enne reisi.
Mitmed väljakud on tunnistatud maailma parimate hulka kuuluvaks. Väljakud on alati heas korras ning tasemelt rasked ja huvitavad.

Suusatamine
Ski Dubai on maailma suurim siseruumides asuv lumepark. 3000m2 pargis saab lisaks mäesuusatamisele ja lumelauasõidule proovida ka kelgutamist või teha tutvust pingviinidega.
www.skidxb.com

Uisutamine
Dubais on mitmeid liuvälju, tuntuim neist asub Dubai Mall ostukeskuses. Dubai Ice Rink liuväljal korraldatakse õhtuti jäädiskosid. Deiras asuvas Hyatt Regency hotellis on Galleria Ice Rink nimeline liuväli.
www.dubaiicerink.com

Sukeldumine ja snorkeldamine
Al Boom Diving sukelduskeskus korraldab PADI-kursuseid ning kogenenumatele sukeldujatele retki Dubai ümbruses ja idapool Omaani rannikul. Dubai Mall ostukeskuses saab Dubai Aquarium and Underwater Zoo akvaariumides sukelduda koos haidega.
www.alboomdiving.com

Lastele
Dubai Zoo- loomaaias võib näha kaelkirjakuid, karusid, roomajaid ja linde. Avatud iga päev.
Dubai Aquarium & Discovery Centre- Dubai Mall ostukeskuses asuv akvaariumikeskus, mille tunnelites saab imetleda mereloomi - kalu, pingviine, saarmaid, jne.
Dolphin Bay- Jumeirah Palmisaarel asub Atlantis the Palm hotellile kuuluv delfinaarium. 90-minutilise etenduse juurde kuulub ka delfiinidega ujumine. Dolphin Bay külastus tuleks eelnevalt broneerida.
Aquaventure- Jumeirah Palmisaarel asuv Lähis-Ida suurim veepark. Tõmbenumbriks on siin liumägi, kust suurel kiirusel alla lastes viib tee läbi haibasseini.
Enamik pargi atraktsioone ei ole mõeldud väikelastele. Laste miinimumpikkus 120 cm.
Lost Chambers- Jumeirah Palmisaarel asub Atlantis the Palm hotellile kuuluv veealune näitus on pühendatud kadunud Atlantise linnale. 21 hiigelsuures akvaariumis võib näha üle 36000 mereelaniku. Jälgida saab ka raide toitmist.
Wild Wadi- Jumeirah Beach hotelli kõrval asuv suur veepark. Enamik atraktsioone ei ole mõeldud väikelastele. Laste miinimumpikkus 110 cm.
Creekside Park- asub Al Maktoumi ja Al Garhoundi sildade vahel. Pargis lastele mänguväljak, minigolf. Pargi delfinaariumis saab näha u 45 min kestvaid hülge- ja delfiinišõusid.
Sega Republic- Dubai Mall ostukeskuses asuvas lõbustuspargis on 14 põnevat atraktsiooni ning üle 170-ne mängu.

Kohalik köök
Araabia Ühendemiraatides on esindatud kogu maailma kokakunst. Siit võib leida Itaalia, Prantsuse, India, Hiina, Mehhiko jne köögiga heatasemelisi restorane. Kuid eelkõige tuleks proovida kohalikke hõrgutisi.
Kohalik Araabia köök on tugevate Liibanoni mõjutustega. Toidu juurde pakutakse alati pitaleiba, mida sageli kasutatakse ka kahvli-lusikana. Alati on laual ka riis. Eelroogadega koos tuuakse lauale hummus (kikerhernestest ja seesamiseemnetest pasta) ja pipamündiga maitsestatud salat tabouleh, kus on tomatit, sibulat, peterselli ja kuskusi.
Pearoaks pakutakse sageli lammast erinevates variantides - terve lammas vardas küpsetatuna, mida pakutakse koos riisi-pähklihautisega - ghuzi. Makbous - vürtsikas hautis lambalihast koos riisiga. Seda rooga valmistatakse ka kana- või loomalihast. Hareis - peamiselt nisust ja lambalihast valmistatud hautis või puder, mida pakutakse enamasti pidulike sündmuste nt pulmade puhul ning süüakse ramadaani ajal. Väga maitsvad on ka taimetoidud nt riisiga täidetud viinamarjalehtedest rullid - warak enab või täidetud suvikõrvitsad - koussa mahshi.
Magustoitudest võiks proovida nt Umm Ali'd (lehtaignast küpsetis rosinate, pähklite, mandlite ja kookosega) või mehalabiya't (piima-riisi puding pähklite ja mandlitega, mis on maitsestatud roosiveega).
Kiireks näljakustutuseks sobib shawarma - lamba- või kanaliha ja salatiga täidetud pitaleib.
 

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO / NOVATOURS

bottom of page