top of page

Dubai kuurordid

Dubai – kõige kaasaegsem ja rikkam linn

 

Dubai üllatab, hämmastab ja kütkestab. Säravad pilvelõhkujad on kõrvuti traditsiooniliste araabia ümbruskondadega, luksus ja peen araabia turg – siin leiab igaüks oma araabia loo. Üks kõige rikkamaid Emiraate – Dubai – on tähtis globaalne ärikeskus, kus naftat ei arvutata mitte ainult bensiini hinnaks. Dubais võib eluaseme osta ükskõik millise riigi kodanik ning selle eest ei lisata eraldi makse. See on Araabia Ühendemiraatide kõige suurem linn, mis on kuulus oma tehissaarte, kõige rikkamate araabia šeikide ja traditsioonilise moslemite kogukonna tõttu.
Dubais sajab vihma väga harva, isegi talvel ei lange temperatuur alla 25 kraadi ja suvel tõuseb tavaliselt vähemalt 40 kraadini. Kui sa soovid puhata linnaelust, on lihtne põgeneda kõrbe, kus ootavad sind kaamelid, liivaluidetel surfamine, grillitud liha ja külmad joogid. Siin on äärmiselt lihtne tunda end nagu muinasjutus. Värvide või maitsete leidmiseks peaksid sa külastama kohalikku turgu, kus silmailu pakuvad Pärsia vaipade mustrid ja ninna ulatuvad idamaised ürdid. Dubai on äärmiselt turvaline riik, kus suhtlemiskultuur on eriti kõrge. Oluline on austada kohalikke kombeid ja seadusi – teiste kultuuride austamise eest tänab Dubai sind unustamatu ja väga meeldiva puhkusega.
 
Bastakia piirkond

See piirkond on nagu põgenemine mitu sajandit tagasi. Mitte kaugel modernsest ja väga pingelisest Dubaist võid sa avastada meremeeste ja kalameeste vana linna. Piirkond on tuntud oma traditsioonilise arhitektuuri poolest, kust võid tänapäeval leida võluvaid kohvikuid ja kunstigaleriisid. Samuti on võimalik tutvuda tekstiilitootjatega, kes pakuvad kõige ilusamaid ja esinduslikumaid araabia kvaliteediga kangaid. Piirkonnas ringi jalutades peatu, et uurida vana Dubai müüri varemeid, mis on ehitatud kipsist ja korallidest. Need, kes soovivad lõõgastuda, peaks sõitma paadiga, mille nimi on “Abra” ja imetlema vaadet Dubai sadamale.
 
Palm Jumeirah
Palm Jumeirah on maailma suurim tehissaar ja koosneb kahekilomeetrisest tüvest, kroon on tehtud 17 lehest ja ümbritsevast poolkuust. See on esimene sellistest saartest, mis moodustavad “Palmide triloogia” - Nakheel’i arengu käekirja. Sellele järgnevad Palm Jebel Ali ja Palm Deira. Peale pikki aastaid kestnud teostatavusuuringuid, loodi Palm Jumeirah 2001. aastal, maaparandustööd algasid samal aastal. 2006. aasta lõpul anti üle 4000 luksusvillat ja korterit saare esimestele elanikele. Sellest ajast alates on arendatud saarel turismi, vabaaja ja kaubanduse elemente, luues tähelepanuväärseid, maailmakuulsaid elamu ja turismi sihtpunkte.
     
Dau laevareis
Pole parimat viisi Dubai ja naabruses olevate Emiraatide kogemiseks ja avastamiseks kui traditsioonilise dhow laeva tekilt. Koge Dubai vaateid ja helisid traditsioonilise laeva pardalt.
     
Burj Khalifa
Tundub, et Dubai püüab iseennast üle trumbata. Burj Khalifa on maailma kõige kõrgem hoone, ulatudes 828 meetrini. Pilvelõhkuja avati ametlikult 2010. aastal koos 2 km² suuruse ärikeskusega. Suur hoone maksis rohkem kui 1,5 miljardit USA dollarit. Et seda kulu katta, pidi Dubai taotlema finantsabi. Eriti aitas Araabia Ühendemiraatide president Khalifa bin Zayed Al Nahyan,mistõttu nimetati pilvelõhkuja tema nime järgi. Hoonesse on paigaldatud maailma kõige kiiremad liftid ja siin asub maailma kõige kõrgem restoran 122. korrusel. Külastajad saavad nautida vaadet Dubaile 442 meetri kõrguselt.
     
Deira Kullaturg
Siin vajad sa päikeseprille. Iga päev pannakse Deira turu juveelipoodides akendele välja 25 tonni kulda. Siit leiad sa mitte ainult oma unistuste hinnalised metallist ehted, vaid saad kohtuda ka juveliiridega, kes pakuvad sulle unikaalseid käsitööehteid. Kui sa isegi ei kavatse midagi osta, siis ära lahku Dubaist ilma kullaturul käimata
– see on nägemist väärt. Pealegi on Dubai kuld palju odavam kui mujal maailmas. Turg asub Dubai jõe idakaldal ja sinna saab minna veetaksoga. Hinga sõõm värsket õhku enne, kui sisened turu saginasse. Kui sa tahad veeta rohkem aega Deira piirkonnas, jää sinna ööseks ning naudi koos kohaliku rahva ja turistidega elavat tänavaelu kohalikus restoranis ja kohvikus.
     
Sharjah
Sharjah on suuruselt kolmas seitsmest emiraadist, millest Araabia Ühendemiraadid (AÜE) koosnevad ja on ainuke, millel on maad nii Araabia lahe rannikul kui ka Oman’i lahe rannikul. See on kontrastide emiraat, kus külastajad saavad nautida päikesepuhkust, avastada traditsioonilisi turgusid või külastada modernseid kaubanduskeskuseid, avastada palju kultuuripärandi paikasid ja muuseume, imetleda majesteetlikke mošeesid, jalutada laguunide ääres ja kogeda tõelise araabia kõrbe ehedat olemust, mägesid ja merd. 1998. aastal kuulutas UNESCO Sharjah’i “Araabia kultuuripealinnaks”.
     
Al Ain
Al Ain oli kunagi eluandev oaas karavani teekonnal AÜE-st Oman’i. “Oaasi linna” ajaloo, emiraatide kultuuripärandi algupärandi ja maailma ühe vanima püsivalt asustatud asulaga saab tutvuda, külastades Al Ain’i kindluseid (millest üks on tänaseks muudetud kunstikeskuseks) ja Al Ain’i rahvusmuuseumi ning reisida eelajaloolistele haudadele Hili kindluses, mis on teatavasti üle 4000 aasta vana.

AÜE kuurordid

DUBAI
Dubai on üks vabameelsemaid emiraate Araabia Ühendemiraatides, mis iga aastaga muutub turistide seas üha populaarsemaks. Pole ka midagi imestada, sest Dubai on segu araabia eksootilisest kultuurist ja modernsest läänelikust elustiilist, mis areneb iga päevaga. Dubais on iga[hele midagi - pikad ja kaunid liivarannad, eksootilised restoranid,
luksuslikud rannahotellid, põnev ööelu, meeliköitvad safarid kõrbes ning soodsaid kauplemisvõimalusi pakkuvad kullaturud. Siin asuvad maailmaklassi kuuluvad golfiväljakud, hobuste võidukihutamise rajad, tenniseväljakud jpm. Purjelauasõbrad saavad lisaks laineharjadele ka liivadüünidel oma oskusi proovida ja veespordifännid saavad snorgeldada, sukelduda, purjetada, süvavee kalapüüki harrastada jpm.
Dubais asub ka suusakeskus, mille pindala on 3000 ruutmeetrit ja kus saab suusatada 5-l erineva pikkuse ja raskusastmega rajal.
Kuigi seoses grandioossete projektidega, nagu tehissaared Palm Islands ja The World, peetakse Dubaid tulevikulinnaks, ei puudu siin ka Dubai linnamuuseum või Hatta Treki 16 saj. pärinev kindlus. Mainimata ei saa jätta ka selliseid kuulsaid ehitisi nagu: Burj Al Arabi purjekujuline 321 m kõrgune 7-tärni hotell; Emirates Towers, Dubai World Trade Center jne.
Ülimat luksust demonstreerivad igal sammul ka kohalikud elanikud - rikkad araablased kannavad au ja väärikusega heast materjalist kuubesid – disdashasid ja peakatteid – gutrahisid. Räägivad kallite mobiiltelefonidega ja sõidavad uusimate luksusautodega.

ABU DHABI
Abu Dhabi on Abu Dhabi emiraadi ja Araabia Ühendemiraatide pealinn. Linn paikneb Abu Dhabi saarel Pärsia lahes veerandi kilomeetri kaugusel Araabia poolsaare idarannikust. Mandriga ühendab linna kaks maanteesilda.
Abu Dhabi on asutatud 1760. aastal. Linna asutamise kohta räägitakse sellist legendi. Ühest oaasist pärit araablastest jahimehed jälitasid gaselli. Gasell põgenes kaua aega nende eest kõrbes, suundudes lõpuks Pärsia lahe rannikule, kus viskus merelainetesse ja ujus läheduses asuvale saarele. Jahimehed jälitasid teda üle vee saarele ja gasell juhtis oma väsinud jälitajad imeilusa puhta veega allika juurde. Tänutäheks kinkisid jahimehed talle elu, allika lähedusse loodud asula nimetasid aga Abu Dhabiks, mis eesti keelde tõlgituna tähendab `gaselli isa`.
Abu Dhabi on ebatavaliselt ilus linn, kus omavahel põimuvad ja sulavad kokku idamaine ajalooline omapära ja kaasaeg. Juba ammustest aegadest igaühe ettekujutuses idamaadega seonduvad purskkaevud vulisevad hingekeeli haaravalt. Sadade kaupa palistavad need rannikut, iga purskkaev on kaunilt värvikas või upub värvilistesse tuledesse, iga
purskkaev on omaette tõeline kunstiteos. Abu Dhabi nimetatakse ka Pärsia lahe aedlinnaks, nii palju on siin inimkätega rajatud aedu ja parke. Külalist lausa rabab Abu Dhabi roheluseküllus. Linna suubuvat peateed ja kogu rannikut palistavad taimestikuga kaetud vööndid, kus kasvavad eukalüptid ja palmid varjavad kuiva kõrbepinnast. Linnas on palju muruplatse ja ilupõõsaid.
Abu Dhabi nimetatakse ka Lähis-Ida Manhattaniks. Noolsirged tänavad moodustavad kuue peatänavaga võrgustiku. Selle poole miljoni elanikuga linna kaasaegseks „väljapanekuks” on rannikut palistavad päikeses
sillerdavad pilvelõhkujad. Asjaolu, mille poolest Abu Dhabi erineb teistest kaasaegsetest linnadest, viitab selle moslemi päritolule – linnas ja selle ümbruses on väga palju mošeesid. Linna igast nurgast võib näha mitut omapäraselt kaunistatud minaretti.
Alles hiljuti veel oli araablaste elu keerulisem ja raskem, millest annab hea ülevaate turistide seas väga populaarne Abu Dhabi etnograafiaküla mis on väike ajaloosaareke kaasaegses araabia maailmas. Siin on säilinud vanad hooned, kostüümid, beduiinide toidunõud ja kõik muu, mis inimest igapäevaselt on ümbritsenud ja ümbritseb.Aga, emiraadid ei ole mitte ainult väga vana huvitava ajalooga maa, vaid väga hea koht puhkuse veetmiseks. Siin on rekonstrueeritud Kornitchi laevatehas, kus ehitatakse araabia paate – dau`sid.
Nagu igas teiseski kaasaegses linnas on ka siin igal sammul kohvikuid ja restorane, nii euroopalikke kui ka idamaiselt eksootilisi. Võib einestada ka araabia paadil või vanas kindluses, kus pakutakse ebatavalisi idamaiseid delikatesse ja vesipiipu. Sajanditepikkune kultuur on sulandunud tänapäeva. Tõustes pilvelõhkuja vaateplatvormile näeme idamaise pealinna kaasaegset nägu linnulennult – meie ees laiub linn, mille pilvelõhkujad tõusevad taevasse ja samas, laskudes tagasi
maapinnale näeme tõeliselt idamaiseid, šeikidele Khallf, Hamdan ja Zayed`ile kuuluvaid hooneid, al-Hosi paleed.
Viimaste aastakümnete jooksul on Abu Dhabi muutunud maailma kõige peenemaks ja luksuslikumaks.

SHARJAH
Sharjah on suuruselt kolmas emiraat. Linna nimetatakse „Šeherezade muinasjuttude linnaks”, kuna just selles linnas on säilinud kõige enam erilist linnaarhitektuuri stiili esindavaid vanu hooneid. Vanad turud rikkaliku kangaste, puuviljade, kala ja vürtside valikuga on minevikust
muutumatult tänapäeva üle tulnud. Sharjah`s on suurepärased rannad ja hotellid igale maitsele ja rahakotile, maa kõige ilusamad idamaised basaarid, kalaturg, ajaloomuuseum ja vapustavate, lausa kujutlusvõimet rabavate atraktsioonidega lõbustuspark.
Kuid mitte ainult basaaride, randade ja hotellide poolest ei ole kuulus see linn, mida nimetatakse araabia maailma kultuuripealinnaks. See on muuseumide linn. Siin on Rahvusliku pärandi muuseum, kunsti, arheoloogia ja teadusmuuseum.
Sharjah`s asub ka suurim, kuningas Feisali mošee, mis mahutab üheaegselt 3000 usklikku, memoriaal „Ühendus”, pühale Koraanile pühendatud
monument, mälestusmärk progressile.
Kilomeetrite kaupa fantaasiarikkaid abstraktseid skulptuure, purskkaevusid ja reklaamide tulevärki – see on idamaise koloriidiga väga kaasaegne linnapilt. Mineviku, oleviku ja tuleviku sulandumine väljendub mošeede, muuseumide, kaasaegsete supermarketite, idamaiste basaaride, õppeasutuste, kunsti- ja kultuurikeskuste rahulikus kooseksisteerimises.

Viimased 300 aastat valitseb seda emiraati Al Kazimi, kunagi kogu Pärsia lahe piirkonna mõjuvõimsaim perekond. Viimase 20. aastaga on linn tugevasti laienenud, haarates enda alla ka linnalähedased külakesed. Praegu laiub Sharjah 70km², tööstuskvartalid ja äärelinnad on veninud kilomeetrite kaugusele kõrbe suunas põhja ja itta, kusjuures Sharjah on väga hooldatud ja roheline linn. Iga Sharjah`i tänav, iga väljak jätab mällu oma kustumatu jälje – ebatavalise kujuga puu Rolla väljakul, torn Burdj avenüül ning linnas rikkalikult laiuvaid aedu ja parke. Mis siis veel rääkida paadisõidust kohalikul „doul” lausa luksuslikult maalilisel laguunil.
Siin on väga palju otse rannikul paiknevaid hotelle, mis teeb Sharjah`st väga armastatud puhkekoha turistide seas. Kuid Sharjah puhkamiseks valinud turist peab meeles pidama, et see on väga rangete kommetega emiraat. Isegi erarannas ei tohi palja rinnaga päevitada
ja meres ujuda tohib ainult hotellile kuuluval rannal.
See on täiesti alkoholivaba emiraat, kus alkohol puudub isegi hotellis.

RAS AL-KHAYMAH
Ras al-Khaymah-on selle liitriigi põhjapoolseim emiraat, mis rabab oma kordumatute maastike iluga.
Vanalinna kitsukesed liivased tänavad, pooleldi varemetes kindlus, valvetorn, vana mošee ning korallidest, palmitüvedest ja mangroovipuudest ehitatud külamajad loovad araabia linna ainulaadse maailma.
Ras al-Khaymah emiraat asub Ühendemiraatide põhjaosas, Hormuse väina kaldal. Ras al-Khaymah emiraadi kaguosas asuv turismipiirkond Khaat on tuntud oma ravivate mineraalveeallikate poolest. Ras al-Khaymah vanalinna peetakse araabia vanimaks linnaks, seda meenutatakse Araabia kroonikates juba alates islami ajaloo 76.aastast (695.m.a.j.), kui siin asus Julfari sadam.
Ras al-Khaymah emiraat asub Araabia Ühendemiraatide kagunurgas. Sel on lõunas ja kirdes rangelt mööda mäeaheliku harja kulgev piir Omaaniga.
Emiraadile kuulub mitu tähtsat saart, tuntumad neist Bigger Tunub ja Smaller Tunub.
Emiraadi pealinn Ras al-Khaymah jagab kahte ossa Khor Ras al-Khaimah laht. Linnaosad on omavahel ühendatud üle al-Khor lahe ehitatud sillaga.
Ras al-Khaymah paistab silma lopsaka roheluse ja märkimisväärsete mageveevarudega. Rikkalikud veevarud lubavad siin edukalt põllumajandust arendada – piirkond on kuulus oma küllusliku puuvilja- ja juurviljakasvatuse poolest.
Emiraadi lääneosa on tuntud kui Vana Ras al-Khaymah. Siin asub kohalik rahvusmuuseum ja mitmed riigiasutused, samal ajal kui emiraadi ida-osas, mis on tuntud kui al-Nahil, asub valitseja residents, riigiasutused ja äriettevõtted.
Teine piirkond on al- Hamran, kus asub rahvusvaheline Ras al-Khaymah lennuväli, emiraadi kaguosa turismipiirkond Khaat, mis on kuulus oma mineraalvete poolest, kus arvukad turistid ennast ravivad ja Masafi piirkond, tuntud oma mageveevarude poolest.
Linna hea asukoht tegi sellest juba iidsetel aegadel tuntud kaubanduskeskuse. Kuna neil aegadel ründasid linna pidevalt mereröövlid, siis nimetati seda kohta mereröövlite rannikuks.
Ras al-Khaymah oma puhkuseks valinud turistidele pakub kindlasti huvi koonusekujuline kindlusetorn, mis leidis iidsetel aegadel vaenlase rünnakute ajal tihedat kasutamist.
Vana sadam, mis oli 20. sajandi keskpaigani valitseva perekonna residentsiks, on nüüd muudetud muuseumiks, kus hoitakse hulgaliselt selliseid huvitavaid eksponaate nagu iidsed olmetarbed, arvukad arheoloogilised leiud ja suurepärased Hadjari mägede fotod.
Kaasaegne Ras al-Khaymah koosneb kahest osast: läänes Ras al-Khaymah ja idas al-Nahili piirkond, mille kaks osa on üle laevu täis lahe kulgeva sillaga ühendatud. Emiraat on kuulus oma kuumaveeallikate poolest, mis on turistile vähemalt sama külgetõmbavad kui seda on Ras al-Khaymah
eksootiline arhitektuur.

AJMAN
Ajman on emiraatidest väikseim (265km²) ja asub 30. minuti kaugusel Dubai lennujaamast. Emiraat on tuntud oma mineraalveeallikate poolest ning varustab joogiveega kõiki Pärsia lahe maid.
Need, kes on kaasaegse elu kiiretest rütmidest väsinud, oskavad hinnata Ajmani puhtaid randu ning leiavad siit, tsivilisatsiooni kärast eemal, pelgupaiga ja rahu.
Ajman asub U-kujulise lahe kaldale. Kunagi oli Ajman kuulus ka kui pärlipüügi ja laevaehituspiirkond. Nüüd, kus pärlipüük ei ole enam Ajmani majanduselu alus, on kohalik laevaehitus ikka veel märkimisväärne ja siin ehitatakse endiselt araabia ühemastilisi purjekaid - dausid. Neid kergeid, kuid tugevaid paate tehakse Indiast imporditud tiikpuust, kasutades vanu traditsioonilisi tehnoloogiaid, jooniseid ja tööriistu.

90. aastate alguses hakati Ajmani laevaehituses kasutama klaaskangast ja tootma ka mootorpaate. Laevatehas on sedavõrd tuntud, et tellijad sõidavad kohale ka teistest araabia maadest, et tellida kala- ja lõbusõidulaevu.
Eriti meeldib dausõit Ühendemiraatidesse puhkama sõitnud arvukatele turistidele. Ajmani vaatamisväärsusteks on muidugi ka nelinurkne valvetorn ja tohutu kindlus linna südames. Kindluses on avatud ajaloomuuseum, kohe selle kõrval asub šeigi palee.
Ajman on tuntud ka oma mineraalveeallikate poolest, see pisike emiraat varustab joogiveega kõiki Pärsia lahe maid.
Parima puhkuse veedavad Ajmanis need, kes linnakärast tüdinuna soovivad suhelda loodusega ja nautida aja aeglast kulgu nagu see oli palju sajandeid tagasi.
Eksootikahuvilistele pakuvad põnevust selle emiraadi kõrbetes korraldatavad kaamelivõidusõidud.

AL-FUHAYRAH
Al-Fujayrah, erinevalt teistest emiraatidest, ei asu mitte Pärsia lahe ääres, vaid hoopis India ookeani kaldal Omaani lahe ääres, naaberriigiks on Omaan. Suurema osa selle emiraadi pindalast hõlmavad peaaegu rannikuni ulatuvad mäed.
Al-Fujayrah on emiraatidest noorim. Kunagi oli see Sharjah osa, kuid 1953. aastal saavutas iseseisvuse.
Al-Fujayrah on huvitav linn eelkõige oma asukoha poolest. See asub India ookeani kaldal, samal ajal kui kõik teised emiraadid asuvad Pärsia lahe kaldal.
Emiraadi peamine vaatamisväärsus on selle imeline loodus – kaunid Hadjari mäed, kristallpuhas meri, suurepärased rannad ja palju rohelust, millega teised emiraadid kiidelda ei saa, ja muidugi tunduvalt vähem pilvelõhkujaid kui Dubais või Abu Dhabis. Kui eelistate suurlinnade kärale omaette olemist, kui armastate tõepoolest loodust, siis peaks teie puhkus Ühendemiraatides mööduma kindlasti al-Fujayrah`s, kus mägedevahelised orud laskuvad sujuvalt merre ja avavad vaate vanadele ehitistele.
Fujayrah muuseumis on arheoloogilised väljapanekud, mis eksponeerivad Kidfa ja Bitna lähedalt eelajaloolistest asundustest arheoloogilistel väljakaevamistel leitud leide. Väljakaevamiskohti võib ka vaatama minna, Bitnas on neid isegi mitu. Liikudes mööda Fujayrah kaldapealset põhja poole ootavad ees järgmised meeldivad mereäärsed väikelinnad – Korfakkan, Baddiju ja Dibbu. Baddiju lähedal jääb tee äärde ebatavaline tampsavist Baddiju mošee, mida peetakse AÜE vanimaks säilinud mošeeks.
Dibbu on kuulus oma iidsete moslemikalmistute poolest, kuhu pärimuse järgi on maetud sõdurid, kes 7. sajandil tõid siia islamiusu. Fujayrah`s on suurepärased võimalused allveeujumiseks. Ei ole juhus, et allveeujumise austajad kogu maailmast just siia rahvusvahelistesse sukeldumiskeskustesse kokku sõidavad. Neile, keda rannal vedelemine ära tüütab, pakuvad linna arvukad turismibürood võimalusi tutvuda ajaloomälestistega, mida Fujayrah`s rikkalikult leidub. Nimelt asub siin Araabia Ühendemiraatide vanim, viis sajandit tagasi ehitatud mošee, Al-Bidia, mida külastab aastas mitu miljonit turisti ja palverändurit. Väga huvitavad on ka emiraadi keskaegsed kindlused Al-Kheil (endine Fujayrah emiiri palee) ja Al-Bitna.
Tohutu hulk turiste tuleb igal aastal vaatama kuulsat kohalikku härjavõitlust, mida igal reedel (v.a. suvekuud) korraldatakse Kalbasse viival teel silla lähedal. Nendel härjavõitlustel verd ei valata - härjad panevad sarved kokku ja pärast seda, kui nõrgem tunnetab vastase tugevust, laseb ta „lahinguväljalt” lihtsalt jalga.
Loomulikult on turistide hulgas ülimalt populaarne reedene turg, kust võib osta mida iganes – kulda, meeneid, uhkeid riideid ja kui tekib himu tõelise eksootika järele, siis ka eesli.

UMM AL QUAWAIN
Umm al Quawain on nii väike emiraat, et selle võib ühe päevaga jalgsi läbi käia. Siin on turistile loodud kõik tingimused.
Suurepärased rannad, abajad, kaamelite võiduajamised, veepark Dreamland, lasketiir, kus võib lasta kõikvõimalikest relvadest, ajaloo- ja arhitektuurimälestised – kõik see meelitab siia kokku turiste kogu maailmast.
Umm al Quawain tähendab araabia keelest tõlgituna „jõuallikas”, kuid kohalikud hääldavad seda kui Umm al Gawain. Kohalikus murdes tähendab see „kahe lohu koht”, mis vastab samanimelise poolsaare geograafilisele reljeefile, kus emiraat asub.
Juba vanadest aegadest on emiraat kuulus kui kalapüügikeskus. Hästi arenenud kalapüügikeskus on siin ka täna, samuti on siin ka kala- ja krevetikasvandused.
Umm al Quawainè`le on iseloomulik selle suhteline isoleeritus, mis on võimaldanud emiraadis säilitada vanu traditsioone ja elustiili väga pika aja jooksul. Kesklinn asub kogu poolsaart hõlmava ranna sügavuses. Siin on administratiivasutused, pangad ja kõikvõimalikud ettevõtted.
Umm al Quawainè`s asub kuulus Mereuurimiskeskus, mille hooned on laotud korallidest ja mis on üks varasema arhitektuuri näiteid. Linnas on kindlus ja valvetornid ning 19. sajandist pärit mošee. Umm al Quawainè`s võivad turistid teha retke Al- Sijarh saarele, mida asustavad merelindude kolooniad.
Emiraat on kuulus ka oma ratsakooli poolest, mille üle linnaelanikud väga uhked on. Kuna emiraadis on vapustavad rannad ja laguunid, siis on siin puhkamine õigusega populaarne.

*Reisikorraldaja: / AURINKO /

bottom of page