top of page

Hinnad al.

299€

reisija kohta

KORFU SAAR –merelaintest hellitatud paradiis

Uuel 2020 kevad -ja sügishooajal toimuvad otsereisid Korfule kolmapäeviti ajavahemikus 13.05-24.06.2020 ja teisipäeviti 01.09-13.10.2020 (viimane väljumine 13.10.2020).

Kahenädalasi reise on piiratud arvul. Kohtade saadavuse kohta palume saata päring e-maili teel info@emeraudetravel.ee.

Lennud: Lennufirma Smartlynx, lennuaeg u 3 t 30 min

Hinnad reisipakettidele alates 299 € reisijale kaheses toas

Kreeka ja Albaania kõrval paikneva Korfu saare on Homeros ristinud õiglaselt „ilusaks ja rikkaks maaks”. Rohelusest lummavad mäed, juba kaugelt eredalt särav sinine Joonia meri ning liivane ja kaljune rannik annavad saarele unikaalse ilu ja osutavad selle pisikese maanurgakese viljakale pinnasele. Kunagi olid just meri ja maa põhilisteks saare elanike eluallikateks. Tänapäeval Korfu saar, kreekapärase nimetusega Kerkyra, ootab ja võtab külalislahkelt vastu puhkajaid, kelle mugavuse tagamiseks on kogu rannik kaetud suurte ja väikeste kuurortlinnadega. Külastajatele pakutakse vastavalt soovile rahulikku ja vaikset või aktiivset ja luksuslikku puhkust.

Saare traditsiooniline maaelu pole kusagile kadunud. Kalurid kiirustavad ikka veel igal hommikul kalapüügile ning sügisel korjatakse viinamarjaja oliivisaaki. Merest natuke eemal, saare sügavuses, asetsevad asulad, mis on säilitanud oma traditsioone. Neid tasub külastada ja seal ringi matkata. Väikesel saarel on naaberlinnade
ja -küladeni jõudmine meeldiv ja lihtne isegi jalgsi. Korfu on suuruselt teine saar Joonia mere saarestikus, selle pikkus on  64 km ning saare kõige laiem koht põhjaosas on 32 km. Lõunaosas kitseneb saar sedavõrd, et läänerannikust idarannikuni on võimalik jõuda ka jalgrattaga ja seda isegi väsimata. Kuigi saar tundub piisavalt väike, erineb lõuna reljeef  ja loodus põhja omast, niisamuti erinevad kuurortides pakutavad teenused.
 
Saare põhjaosas asuvad mäed annavad võimaluse imetleda dramaatilisi ja võluvaid vaateid. Sealse suurima, Pantokratori, mäe kõrgus on 900 m. Põhjas asuvad nii pankrannikud kui ka liivarannad ning seetõttu on meeldiv nautida mitte ainult päikest ja merd, vaid ka täiendada allveeujumise ja purjetamise oskusi.
Lõunaosas Korfu saar kitseneb, selle pinnas muutub tasasemaks ning smaragdina hiilgav meri on kaldas madalam. Pikad liivarannad häälestavad rahulikule puhkusele. Mõned Korfu liivarannad erinevad teineteisest, paljud rannikud on üle külvatud väikeste kivide või liiva ja kruusaga, kuid rannad on sellegipoolest vaieldamatult ühed parimatest ja puhtamatest: umbes 30 saarel asuvat randa on märgistatud sinise lipuga.
Korfu ajalugu pole vähem värvikas ja vaheldusrikas kui saare loodus. Ammustest aegadest peale on saar olnud seotud Kreekaga. Kreekakeelne nimetus Kerkyra pärineb just vanakreeka mütoloogiast. Kuni 1864. aastani, kui Korfu liideti Kreeka Kuningriigiga, tuli saare elanikel tunda mitmeid lahinguid ja vallutamisi, mis peegeldub ka saare linnade ja linnakeste arhitektuuris ning mis suuresti erineb sellest, mida on võimalik näha Kreekas maismaal. Neli sajandit saarel valitsevate veneetslaste mõju (14.–18. saj) on olnud väga suur: seal on palju nende poolt ehitatud hooneid, kirikuid, kindlusi.
Kuigi Kerkyra pealinna vanalinna pole rajatud kanaleid, meenutab see siiski natuke Veneetsiat. Isegi oliivipuud, mis kasvavad igal pool üle saare, said 14. sajandil sisse toodud Itaaliast. Veel on saarele suurt mõju avaldanud ka prantslased ja britid.

ANGELOKASTRO KINDLUS
Saare kirdeosas asuva kalju tipus kõrgub Angelokastro kindlus, mida nimetatakse ka Ingli lossiks, see on üks tähtsamatest bütsantsi ajastu kindlustest kogu Kreekas. Esimene kindlus sai selles kohas ehitatud 13. sajandil elanike kaitseks piraatide eest, samuti kaitses see ka veneetslaste eest, kellel oli kavatsus saar hõivata. Räägitakse, et saare rajajad otsisid ligipääsmatu kantsi ehitamiseks kõige ohtlikumat orgu. Kindlus, mida nüüd näeme, on dateeritav 18.–19. saj. Lisaks on seal võimalik vaadata iidseid veereservuaare, samuti kirikuid, millest üks asub koopas. Kindlus seisab kaljul, mille kõrguseks on 609 m ning seetõttu avaneb külastajatele hämmastav vaade, mis ulatub kaugusesse Kerkyra linna ja saare mägedeni.
Eriti kaunis on vaade kindlusele nii maismaalt kui ka merelt õhtuti. 

VANA KINDLUS
Kõige tuntum ja külastatavaim loss Korful on Vana kindlus (kreeka keeles Palaio Frourio), mis asub saare pealinnas ning kõrgub ühe Euroopa suurima Spianada väljaku kohal. Kindlus on ehitatud veneetslaste poolt kohta, kus asus 15. saj bütsantsi loss. Alguses oli võimalik veega ümbritsetud lossi sisse pääseda ainult üle ripp-puitsilla astudes, kuid 19. sajandi alguses saart juhtinud britid, rajasid tee ning sidusid kindluse uuesti saarega. Väljastpoolt oleks loss nagu suure kaljuga kokkusulanud, kuid seest on Palaio Frourio eriline tolleaegse sõjaarhitektuuri poolest. Seal saab vaadata säilinud tunneleid, vanglat, sõjaseadmeid.
Lossi ülemises osas asuvad vaateplats ja tuletorn, lisaks on kaugelt näha risti. Kindlus on meelispaigaks oma hämmastava vaate tõttu, mis avaneb külastajatele ülevalt. Vesi, saared, Kerkyra linn — seal on kõik nagu peopesal.

PERITHIA KÜLA
Pantrokratori mäe jalami kirdeosas asuv küla on saare kõige vanem asula.
Suuremas osas sai antud küla asustatud 14. sajandil, kui elanikud, kartes piraatide kallaletungi, kolisid merest eemale ja mägedele lähemale. See on üks vaimustavamatest saare maanurgakestest, mis paneb hämmastama oma käsitsi ehitatud majade poolest (neid on seal umbes 130). Oli aeg, mil külas paiknes korraga 8 kirikut. Kõik majad pole säilinud, osa hooneid sai renoveeritud, osa meenutavad ikka veel natuke varemeid, kuid sellegipoolest on küla atmosfäär ja erakordne maastik antud valvatud territooriumil tõeliselt kütkestav. Küla asub mere pinnast 400 meetri kõrgusel, millelt avaneb imeline vaade, ühelt poolt merele ja teiselt poolt Pantokratori mäele.

VEEPARK
Tulles saarele lastega ning teadvustades, et neile ei paku veel huvi arhitektuur ja ajalugu, on alati võimalik külastada veeparki, mis asub Korfu saare keskpaigas,
Agios Ioannise küla lähedal. Veepark, pindalaga umbes 70 000 m² pakub nii lõbusaid kui ka ekstreemseid atraktsioone, mistõttu võib see saada suurepäraseks meelelahutuseks nii lastele kui ka täiskasvanutele. Lisaks on seal basseinid, restoranid ja baarid. Veepark ootab külastajaid ainult soojal aastaajal, perioodil maikuust oktoobrini. Kuna park asub saare keskpaigas, pole sinna keeruline sõita ühestki saare kuurordist ja seda kas terveks või pooleks päevaks.

PÜHA SPIRIDIONI (SAINT SPYRIDON) KIRIK
Kerkyra vanalinnas (Korfu) asub 37 palvemaja, mis asetsevad lähestikku ning on jalgsi läbitavad viieteistkümne minutiga. Püha Spiridoni kirik on kõige kuulsam ja üks tähtsamaid religioosseid monumente saarel. Pühamu erkpunane XVI saj. veneetsia stiilis kuppel on nähtav juba kaugelt. See torn on linna kõige kõrgem. Pühamus hoitakse hõbedases kirstus Korfu saare pühakust kaitsja Püha Spiridoni säilmeid. Legendi kohaselt kaitses pühak saart neljal korral: esimesel korral nälja, kaks korda järjest katku ja neljandal korral türklaste sissetungi eest. Siiani usuvad kõik Püha Spiridoni imetegudesse ja sellepärast külastab tema säilmete hoidmiseks ehitatud pühamut igal aastal tuhandeid usklikke.
 

 

Miks Korfu?
Loodus
Korful on imeilus loodus. See on Joonia mere rohelisim saar, mida ilmestavad haljendavad oliivi- ja küpressisalud, metsaga kaetud kõrguvad mäenõlvad ja läbipaistva veega maalilised lahesopid. Puhkajate rõõmuks on suvel Korful garanteeritud päikesepaiste ja soe meri. Lisaks saab siin nautida kõiki traditsioonilise kreeka köögi hõrgutisi.

Ajalugu ja kultuur
Kultuurihuvilisi rõõmustab rahvusvahelise atmosfääriga Korfu linn, kus võib tunnetada saart möödanikus valitsenud veneetslaste, prantslaste ja brittide mõjul tekkinud põnevat kultuurilist sümbioosi. Arhitektuurilt meenutab linn pigem Veneetsiat kui Kreeka linnu. Vaatamist väärib Korfu lähedal asuv uusklassitsistlik Achillioni palee oma luksusliku sisustuse ja kaunilt kujundatud  aedadega. Antiikaega viib meid tagasi suurejooneline Butrinti antiiklinn, mis on UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud ja asub kõigest  25 minutilise praamisõidu kaugusel asuvas Albaanias.Aktiivne puhkus
Tänu selgele ja puhtale mereveele on Korful head sukeldumisvõimalused, korraldatakse erinevaid sukeldumisretki  koobastesse ja laevavrakkide juurde. Saarel saab rentida  mopeede, jalgrattaid ning rendiautoga pääseb ligi ka saare kaugematele soppidele.

 

Reisid saartele ja Albaaniasse
Korfult on võimalik lisaks lähedalasuvatele väikesaartele ning mandri Kreekale külastada ka Albaaniat, mis asub vaid 25 minutilise praamisõidu kaugusel.


Nostalgia
Korfu on paljude eestlaste lapsepõlve lemmikraamatu, Gerald Durrelli “Minu pere ja muud loomad”, tegevuspaik ning  kirjeldab värvikalt Durrelite pere elu II maailmasõja-eelsel Korfu saarel.


Plussid
-Palju rohelust, maaliline loodus, vahelduv maastik
-Kristallselge merevesi sobib hästi veespordi harrastamiseks
-Suur valik erinevaid randu, privaatsed lahesopid
-Idülliline, prantsuse-itaalia mõjutustega Korfu linn paikneb kuurortide lähedal
-Nauditav kreeka köökMiinused
-Aeg-ajalt võivad kiusata sääsed
-Korfu teed ei ole maailma parimad, olles enamasti kitsad, käänulised ja üsna augulised
-Kesksuvisel kõrghooajal on liiklus üsna tihe

 

Üldinfo

Pindala: 593 km2
Pikkus põhjast lõunasse: 65 km
Laius: 4-30 km
Kõrgeim mäetipp: Pantokrator (906 m), asub saare kirdeosas

Elanike arv:
Korfu saar: u 100 000
Korfu linn: u 40 000
Gouvia: u 1000Vahemaad Korfu linnast
Gouvia: u 7 km
Dassia: u 11 km
Ermones: u 15 km
Ipsos 13 km
Barbati 20 kmInternetilingid:
www.corfuonline.gr
www.corfutoday.com
www.greeka.com/ionian/corfu
www.travelinfo.gr

Hea teada

Harrastused
Gouvias on head võimalused veespordiga tegelemiseks. Purjelauaga saab sõita saare põhja- ja läänerannikul. Saarel on head sukeldumisvõimalused, sest Joonia mere vesi on selge ja läbipaistev. Korraldatakse sukeldumisretki koobastesse, laevavrakkide juurde jm. Tuntud sukeldumispaigad on Nissaki ja Paleokastritsa. Snorkeldamisvarustust saab osta supermarketitest.
Ratsabaas Sally & Mark Horse Riding Center asub saare lääneosas. Kaks tundi ratsutamist maneežil või looduses maksab u 45 EUR. Hinnas sialdub transfeer hotelli ja tagasi.
Korfu linnas asub Corfu Tennis Club, mänguajad tuleks eelnevalt ette broneerida.
Korfu linnast u 15 km ja Gouviast 22 km kaugusel paikneb Corfu Golf Club.
Lisainfot 18-rajalise golfiväljaku kohta vt lisainfot www.corfugolfclub.com.
Nii suurtele kui väikestele pakub lusti Korfu linnast 10 km kaugusel asuv Aqualand Village veepark.
Vt lisainfot www.aqualand-corfu.com/


Rannad
Nii Gouvia kui Dassia rannad on puhtuse märgiks tähistatud rahvusvahelise sinise lipukesega. Gouvia ja Dassia rannad on kitsad ning liiva-kiviklibusegused. Ka Kontokali rand on liiva-kiviklibusegune ning sobib madala veetaseme tõttu hästi lastele. Saare põhja-ja läänerannikul leidub ka liivarandu. Joonia mere saarte parimaks liivarannaks peetakse Agios Stefanose randa Korfu loodeosas, lääneosas paikneb liivane Glyfada Beach. Lamamistoolid ja varjud on randades tasulised, u 3-5 EUR päev.


Transport
Korfu linnal on hea bussiühendus ümberkaudsete küladega. Kesksuvisel kõrghooajal käivad bussid Korfu linna ja Gouvia vahet pooletunnise intervalliga, piletihind u 1,50 EUR. Saarel on ka hea kaugliinibusside liiklus, kuigi päris igasse väikekülla bussiga ei pääse. Taksot on kõige mugavam tellida hotelli retseptsioonist. Sõidu hinnas tuleks taksojuhiga eelnevalt kokku leppida. Gouviast Korfu linna maksab taksosõit u 17 EUR, Gouviast lennujaama u 25 EUR. Kõrghooajal võib liiklus olla üsna tihe ning esineda ka ummikuid. Korfu sadamast väljuvad iga päev praamid mandri-Kreekasse, Igumenitsasse. Sõit kestab umbes poolteist tundi. Itaaliasse sõidab laev u 8 tundi, Albaaniasse u 25 min. Suviti saab praamiga ka Paxose ja Antipaxose väikesaartele, mis asuvad Korfust u tunniajalise sõidu kaugusel. Vt  www.ionian-cruises.com.

Restoranid
Korfu linnas ja kuurortides on hulgaliselt erinevaid söögikohti tavernidest rahvusvahelise köögiga restoranideni. Nagu arhitektuuris nii ka Korfu köögis on tunda Veneetsia mõjutusi. Neli Korfu tuntuimat rooga on Sofrito- viilutatud vasikaliha, mis on valmistatud äädika, küüslaugu ja peterselliga maitsestatult; Bourdeto- piprane kalahautis; Bianco – küüslaugune kalahautis; Pastitsada- pastaroog lihaga.


Ööelu
Õhtuseks ajaviitmiseks leiab nii Korfu linnas kui ka ümberkaudsetes kuurortides mitmeid mõnusaid baare ja klubisid. Korfu linna keskväljakul paikneva Listoni hoone võlvitud terrassil asuvad saare luksuslikumad kohvikud ja restoranid. Listoni populaarsemateks kohvikuteks on Capri, Liston, Europa, Aegli, kus peale õhtusööki ja väikest jalutuskäiku istuda armastatakse. Linna vana ja uue sadama piirkonnas ning Korfu linna ja Gouvia vahelise tee ääres paiknevad mitmed diskoteegid. Korfu linnast mõne km kaugusel hotellis Corfu Holiday Palace asub kasiino.

Oluline hotelliinfo

Üldtase
Hotellide üldtase Korful vastab Vahemeremaade keskmisele, kuid Põhjamaade omast on see reeglina madalam. Reaalselt võivad ühe ja sama kategooria tähisega hotellid olla väga erinevad ning kodulehel on toodud meiepoolne hinnang hotelli tasemele. 2*-3* hotellid on reeglina tagasihoidlikud väiksed perehotellid, mille sisustus on lihtne ja isegi askeetlik, 4-5* hotellides on avaramad üldruumid, parem sisustus ja lai teenuste valik, kuid toad ei ole eriti luksuslikud. Kliimaseadmed hotellides töötavad reeglina juuni keskpaigast kuni septembri keskpaigani. Kliimaseade võib olla ka osalise tööajaga.


Toitlustamine hotellides
2*-3* hotellides on hommikusöök meie jaoks küllaltki tagasihoidlik. Nn kontinentaalne ehk mandri hommikusöök on traditsiooniliselt saia-kohvi-moosi eine, mille juurde pakutakse juustu-vorsti, mõnel pool mune ning tomatit-kurki. Alates 4* hotellidest on söögilaud tunduvalt mitmekesisem. Kõik joogid hotellis ette tellitud õhtusöökide juurde on lisatasu eest, v.a. hotellid, mille juures on joogid märgitud.
Kööginurgaga apartemendid on söökideta. Apartemendis peab klient ostma nõudepesuvahendi ning samuti oma nõud ise pesema.


Tubade kättesaamine ja vabastamine

Vastavalt hotellireeglitele toimub tubadesse sisseregisteerimine kell 14.00 ja väljaregistreerimine kell 12.00.
Kui lennuk väljub õhtul, siis vabade tubade olemasolul on kohapeal võimalik tuba lisatasu eest pikendada. Küsige päev enne lahkumist hotelli retseptsioonist seda võimalust. Kui tuba ei pikendata, siis saab kohvrid-kotid jätta hotelli retseptsiooni või pagasiruumi.


Rannad
Korful ei ole enamikul  hotellidest oma randu, need on avalikud ning kõik lamamistooli- ja päikesevarjuteenused on tasulised (hinnaga u 5 EUR päev; välja arvatud mõned üksikud erandid). Saare idapoolsed rannad (Kontokali, Gouvia, Dassia, Ipsos) on enamasti kiviklibused ja liiva-kivi segused. Kivised lõigud vahelduvad liivastega. Hotellid (v.a. 5* ja mõned 3*-4* hotellid) ei paku ka rannarätte, seega peavad need endal kaasas olema.


Seifirent
Seda teenust pakuvad kõik hotellid. Hind on keskmiselt 2-3 EUR päevas. Seif võib asuda nii retseptsioonis kui toas. Täpsema info saate hotellist.

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO / NOVATOURS

bottom of page