top of page

Lefkada

Emeraude travel reisid Lefkada

Hinnad al.

299€

reisija kohta

Lennud: Lennufirma Smartlynx, lennuaeg u 3 t 45 min
Lennujaamatransfeerid: Preveza lennujaam–Lefkase hotelllid 23–37 km. Kestus 30–45 min.

Hind al. 299 €/in

Reis 30.05.-06.06.2017

Kui teil on plaanis lõõgastav rannapuhkus, siis Lefkada on just teile! Kathisma ja Porto Katsiki randu peetakse maailma kaunimateks.  Lefkadase randades on erinevad võimalused nii aktiivseks rannapuhkuseks koos erinevate veespordivõimalustega kui ka täielikus rahus päikese nautimiseks.

Paljude randade ja lapsesõbralike hotellidega Lefkas ja sümpaatne Nidri küla sobivad suurepäraseks puhkuseks koos lastega. Uusi kogemusi saab osaledes põnevatel ekskursioonidel , laevasõitudel lähisaartele või omal käel
ümbrust avastades.

Sihtkoha eelised:
+Ilusad ja selge mereveega rannad
+Vahelduv maastik ja rohelusse mattuv loodus
+Võimalus nautida kohalikku ja ehedat kreekapärast elustiili
+Head ühendused Kreeka mandriosa ja naabersaartega
+Augustis toimub palju meelelahutusüritusi


Rahvaarv ja vahemaad Nidrist
Lefkas u 24 000 elanikku
Lefkada linn u 7000 elanikku
Nidri u 2 000 elanikku

Ligia 14 km
Lefkada 17 km
Vassiliki  21 km
Parga 117 km
Patra 217 km
Ateena 400 km

Hea teada
Apteek ja arstiabi
Nidri ja Lefkada peatänava ääres on mitmeid apteeke. Hädaolukorras saab ravimieid ka öösel. Nidris on arsti vastuvõtt samuti peatänava ääres, arst räägib inglise keelt, teeb vajadusel hotellivisiite ja aktsepteerib enamikke rahvusvahelisi kindlustusi. Palun vajadusel konsulteerida meie esindajaga. Raskemate haigusjuhtude puhul peab pöörduma Lefkadase kohalikku haiglasse.

Joogivesi
Kraanivesi on joogikõlbulik, aga väga lubjarikas. Soovitame juua pudelivett.

Liikumisraskustega reisijad
Lefkas ei sobi liikumisraskustega reisijatele, kuna seal pole korralike kõnniteid. Paljudes väiksemates hotellides pole lifte ning pole ka invataksosid.

Pangakaardid
Visa, MasterCard, American Express ja Diners kaarte aktsepteeritakse paljudes kauplustes ja restoranides. Visa, MasterCardi, Dinersi, Visa Electroni ja Maestro kaardiga saab raha võtta pangaautomaatidest.

Jootraha
Restoranides ja hotellides on kombeks ümardada 5-7 % ülespoole, taksodes järgmise täissummani. Ekskursioonibussi juhtidele võib jätta 1 € ja hotellikoristajale lahkudes 5-10 € nädala eest.

Aktiivne puhkus
Lefkasel saab harrastada nii sukeldumist kui surfamist, mängida keegilt  ja purjetada. Jõusaalid on Porto Galini hotellis ja ka Lefkada linnas.  
Rannavõrkpalli saab mängida Perigali rannal, u 1 km kaugusel Nidrist. Keeglihall asub Lefkada linna City-ostuskeskuse hoones.  

Sixt Rent Nidri peatee ääres rendib jalgrattaid, mopeede, skuutreid ja mootorattaid. Ümbruskonna maastik on küllalt mägine ja jalgrattateid ei ole.  

Parimad kohad purjetamiseks ja lohesurfiks on Lefkadas Agios Giannise rannal ning saare lääneosas  Agia Nikitase rand, mida peetakse üks Euroopa parimaks purjelauaga sõitmises rannaks. Seal asuv Milos Beach korraldab ka kursusi   www.milosbeach.gr

Rannad
Lefkase saar on kuulus oma ilusate randade poolest. Saare läänerannikul, lühikese autosõidu kaugusel on imeilusad Porto Katsiki, Egremní ja Kathisma rannad. Nidri külas on kitsas peenekivine rand. Vassiliki rand on purjelaudurite lemmik.  
Rannas võib olla merisiile, mistõttu soovitame kasutada ujumissusse. Neid müüakse kohalikes kauplustes.  

Nidri ja Perigilia rannal laenutatakse kesksuvel vesijalgrattaid, kanuusid ja purjelaudu. Rannas saab laenutada lamamistoole ja- varjusid, hind 4-6 €/päev.
Rannabaaridest saab osta suupisteid ja jooke.

Transport ja liiklus
Lefkase saarega on kõige parem tutvuda mopeedi või rendiautoga. Suuremate külade vahel on bussiühendus ja kord päevas sõidab buss ka Ateenasse. Igapäevane laevaühendus on olemas ka naabersaarte Kefaloonia ja Meganissiga .

Buss
Nidris peatub buss peatee ääres, lõpp-peatus on Borsalino reisibüroo ees. Nidrist Lefkadasse väljub buss mitu korda päevas. Lefkada bussijaam on sadamas ja sealt on head ühendused kogu saarele ja ka mandrile- Ateenasse ja Prevezasse.

Takso
Nidri taksopeatus on peateel asuva kiriku lähedal. Taksod sõidavad taksomeetri järgi.

Laev
Nidrist sõidab laev naabersaarele Meganissil iga päev ja väljub peasadamast. Meganissil saabuvad need Spartohori külla Spilia sadamasse ja Vathi külla. Lefkaselt väljub laev Kefalooniale ja Ithakale ( üks kord päevas ) . Laev väljub Vassiliki külast.

Lastega reisimine
Laste puhkusepäevad mööduvad rannad veemõnusid nautides või hotellide mänguväljakutel. Nidris on võimalikmängida minigolfi, sõita miniautodega ja Perigiali ranna lähedal on väike mänguväljak.
Lapsevankreid ei laenutata.

Sisseostud
Nidris on palju väiksemaid kauplusi, Lefkadas on ostuvõimalused juba laiemad - sealt leiate erinevaid kinga- , rõiva- ja ehtekauplusi, keraamikapoode. Saarelt ostetakse kaasa Lefkase salaamit, külmpressitud oliiviõli,  maiustusi, mett ja kohalikke veine. Karia küla saare keskosas on tuntud oma kauni käsitöö poolest.

Restoranid ja meelelahutus
Lefkase ja Nidri restoranid ning  tavernid pakuvad mõnuast ja kodust kreeka kööki. Leiate ka rahvusvahelist kööki ning loomulikult värskeid mereande pakkuvaid restorane.  
Suur osa Nidri restoranidest  ja kohvikutest asub sadama lähedal rannapromenaadil.
Lefkada linnas on samuti häid kohvikuid, taverne ja ouzo-baare, nt Light House, Regantos ja Seven Islands. Old Store on hea kalarestoran Sivota külas.
Nidri ööelu keskus on ranna piirkonnas ja peatee ääres olevates muusikabaarides. Seal algab elu alles ööhakul.  Lefkadas toimub augustis kahenädalalne festival, kus toimuvad erinevad teatrietendused, kontserdid ja rahvatantsuetendused.
 

*Reisikorraldaja: AURINKO

bottom of page