top of page

Sivota

Emeraude travel reisid Sivota

Hinnad al.

499€

reisija kohta

Reisiaeg: 24.08.2016–21.09.2016
Lennud: Lennufirma Smartlynx , lennuaeg u 3 t 45 min
Lennujaamatransfeerid: Preveza lennujaam –Sivota hotellid u 90 km. Kestus u 1 t  30 min.


Hind: al 499 eurot

NB!Sivota ei kuulu meie reisiesindaja teeninduspiirkonda ning eesti keelseid infotunde ja ekskursioone ei toimu. Vajadusel saate reisiesindajaga ühendust telefonitsi.

Sivotas möödub teie puhkus rahulikus tempos nautides kaunist loodust ja rannapuhkust. Mõnusaid randu võib leida nii pere pisimatele kui ka aktiivseid veemõnusid nautivatele : suuremal Mega Ammose rannal saab tegeleda veespordiga , Bella Vraka saarel asuvale liivarannale pääseb aga rannikult madalas vees kahlates.
Hotellid asuvad mugavalt ranna lähedal. Uhkel mäenõlval pilkupüüdvana asuv Sivota Diamond sobib nõudlikumale reisijale, lastega peredele sobib Albatros Hotel, mis on lühikese jalutuskäigu kaugusel nii randadest kui ka kauplustest ja  restoranidest.
Päikeseloojangul kogunevad inimesed rannapromenaadi restoranidesse. Mõnusatest tavernidest võib leida traditsioonilist kreeka kööki ja mereande, mille poolest Sivota just kuulus on.

Sihtkoha eelised:
+Rahulik rannapuhkus
+Kaunis loodus
+Võimalus külastada lähikonna väikeseid saari

Rahvaarv ja vahemaad Sivotast
Sivota u. 1 000 elanikku

Plataria 10 km
Perdiga 12 km
Igoumenitsa 20 km
Parga 30 km

Hea teada
Apteek ja arstiabi
Sivotas on olemas üks apteek ja kaks eraarsti. Arstikeskus on Igoumenitsas. Vajadusel võtke ühendust meie esindajaga.

Joogivesi
Sivota kraanivesi ei ole joogikõlbulik. Pudelivett saab osta minimarketitest.

Liikumisraskustega reisijad
Sivota ei sobi liikumisraskustega reisijatele,sest teed on kitsad ja osades kohtades pole kõnniteid. Sivotas on palju ka kõrguseerinevusi.

Pangakaardid
Pangakaartidega maksmine on piiratud ja maksma peab sularahas. Sivotas on kaks pangaautomaati, kust saab enamike krediitkaartidega raha välja võtta.

Jootraha
Restoranides on tava lisada jootrahana u 10 %. Eksursioonibusside juhtidele ja hotelliteenindajatele võib ka jätta väiksese summa hea teenuse eest.

Aktiivne puhkus
Veespordihuvilistele sobib Mega Ammose rand, mis asub u 1,5 km kaugusel Sivotast Parga poole. Seal on võimalus tegeleda aerutamise ja veesuusatamisega ning rentida ka mootorpaate.
Korraldatakse erinevaid sukeldusretki. Murtemeno saar, mis asub u 5,5 km kaugusel keskusest , on sobiv koht sukeldumiseks.
Snorgeldada saab Agia Paraskevi saarel, u 6 km kaugusel Sivota keskusest.

Tennist saab mängida hotelli Sivota väljakul, mida võivad kasutada kõik huvilised.

Rannad
Sivotas on mitmeid mõnusaid randu. Rannad on valdavalt peeneliivalised, osades kohtades võib olla ka väikseid kive. Suurim rand on Mega Ammos. Bella Vraka saarel asuvasse liivaranda saab jalutada mööda madalat veepiiri.
Rannad sobivad hästi ka lastele, sest vesi läheb aeglaselt sügavaks.

Enamikes randades on rannatoolide laenutus, hind u 7 €/kaks tooli ja päikesevari. Külas asuvate randade lähedal on ka söögikohti. Mega Ammos rannas saab tegeleda erinevate veespordiharrastustega.

Transport ja liiklus
Sivotas on mugav liikuda jalgsi või taksoga.  

Buss
Sivota bussiliiklus on harv. Igoumenitsasse läheb buss paar korda päevas.

Takso
Küla keskuses on taksopeatus. Taksot saab tellida ka hotelli vastuvõtust.

Lastega reisimine
Laste puhkusepäevi saab veeta ilusatel randadel ja hotellibasseinide ääres. Lapsevankritega liikumine on küllalt raske, sest teed on kitsad ja igal pool pole ka kõnniteid.  Sivotas on väike ja tagasihoidlik veepark, mis on avatud juuli keskpaigast augusti lõpuni. Lapsevankrite laenutust ei ole.

Sisseostud
Sivotas ei ole väga palju kauplusi, küla keskuses on mõned suveniiripoed. Reisilt ostetakse kaasa mett ja oliiviõli.

Restoranid ja meelelahutus
Sivotast leiab restorane igale maitsele. Populaarsemad restoranid, tavernid ja kohvikud asuvad sadama piirkonnas. Eriti hinnatud on sealsed värskeid mereande pakkuvad restoranid.  Sivota ööelu on rahulik, rannas asuvates baarides mängitakse elavat muusikat ning juulis-augustis toimuvad ka diskod.
 

*Reisikorraldaja: AURINKO

bottom of page