top of page

Hinnad al.

449€

reisija kohta

Üldinfo

Otselennud Küprosele, Paphose ja Limassoli kuurorditesse toimuvad sügishooajal kolmapäeviti ajavahemikus: 02.10–30.10.2019 (viimane väljalend Tallinast Paphosele 30.10.2019)


Lennud: Lennufirma Smartlynx, lennuaeg ca 4 tundi.

Lennujaamatransfeerid: Paphose lennujaam - Paphose hotellid u 15 km, kestus u 20 min ja Paphose lennujaam - Limassoli hotellid u 70 km. Kestus 50-60 min.

Hind Paphose kuurordis alates 449 € ja Limassoli kuurordis 599 € ühele reisijale kaheses toas.

PÕNEVAD VAATAMISVÄÄRSUSED JA MITMEKESISED PUHKUSEVÕIMALUSED

 

Tänu legendile merevahust sündinud armastusejumalanna Aphroditest, kes just Paphose lähistel kaldale astus, sai linnast kultuspaik juba ammustel aegadel. Rooma ülemvõimu aegu oli Paphos Küprose saare pealinnaks.

 

Tänapäeval meelitavad inimesi siia kristallselge veega lahesopid, meeldiv atmosfäär ja mitmekesised puhkamisvõimalused. Linn jaguneb kaheks osaks: nn Kato Paphos (Lower Paphos) ehk linna mereäärne osa, kus asuvad linna tähtsaimad ajaloolised vaatmisväärsused ja jahisadamaga kuurordikeskus ning Ktima (Upper Paphos) ehk Paphose tegelik linnaeskus. Ktima linnaosa on massiturismist suhteliselt puutumatuks jäänud, seega saab siin nautida kohalikku elu-olu, suurepäraseid restorane ning kaunist koloniaalarhitektuuri.

 

Kultuurihuvilistele: Paphos on arheoloogiliselt Küprose kõige olulisem piirkond. Kogu linn kuulub Unesco maailmapärandi nimekirja ning üks siinseid huviobjekte on kindlasti hästisäilinud ankiiksete mosaiikidega Dionysose maja. Linnas on bütsantsi-, arheoloogia-ja etnograafiamuuseum. Paphose sadamast u 2,5 km lääne poole jäävad nn kuningate kaljuhauad. Antiik- Kreeka ühe tähtsaima pühapaiga - Aphrodite templi varemed paiknevad Paphosest vaid u16 km idas.

 

Aktiivse puhkuse sõpradele: Paphose lähiümbruses leidub neli 18-rajalist golfiväljakut, samuti looduskauneid radu nii jalgsi- kui jalgrattaretkedeks.

 

Plussid ja miinused

 

+Mõnusa atmosfääriga kuurortlinn

+Enamik Aurinko hotellivalikust sobib hästi perepuhkuseks

+Lähiümbrusse jäävad mitmed saare tähtsaimatest kultuurimälestistest

-Paljud rannad on kiviklibused

-Vasakpoolne liiklus

 

VAATAMISVÄÄRSUSED

 

Curium

Curium oli üks saare vanimaid kuningriike, mis oli asustatud kreeklaste poolt u 1200.a. e. Kr. Arheoloogiliste väljakaevamiste käigus on päevavalgele toodud palju huvitavaid leide, mida võib näha nii Küprosel kui paljude teiste riikide muuseumites. Kindlasti tasub jalutada Curiumi teatri iidsetel kividel ja külastada kaunite mosaiikpõrandatega Eustoliose maja varemeid. Samas piirkonnas asuvad ka ristirüütlite ajast pärit Kolossi kindlus ning Apollo templi varemed.

 

Petra tou Romiou - Afrodite sünnipaik

Saare lõunarannikul asub looduslikult kaunis lahesopp, mis on tuntud Afrodite sünnipaigana. Legendikohaselt sündis just siin merevahust Kreeka mütoloogia ilu- ja armastusejumalanna ... usutakse, et kui südaööl teatud arv kordi meres asuva kivi ümber ujuda, säilitatakse igavene noorus ...

 

Troodose mäemassiiv

Saare üks kaunimaid looduslikke piirkondi-kaunid seedripuusalud, idüllilised mägikülad ja ligi 20 erinevat matkarada, mis annavad suurepärase võimaluse tutvuda Küprosega väljaspool rannikuäärseid turismipiirkondi. Siin asub ka saare kõrgeim tipp Olympos, mis paikneb 1951 m kõrgusel üle merepinna. Troodose rüpest leiab veinikülad Omodos, Kilani, Laneia, kus saab proovida ja kaasa osta nii veine kui ka Küprose kangemat jooki - zivaniat.

 

Kykko klooster

Klooster on rajatud 11. sajandil ning paikneb ligi 1318 m kõrgusel Troodose mägedes. Küproslaste japks on see üks tähtsamaid religioosseid keskusi, kuhu saabub aastaringselt palju palverändureid. Siin alustas oma vaimulikuelu hilisem Küprose vabariigi president Makarios III, kelle viimane puhkepaik asub u 3 km kloostrikompleksist läänes. Kykkos on võimalik näha suurepäraseid bütsantsi ikoone, külastada muuseumit ja nautida selle paiga erilist atmosfääri. Kindlasti tasub meeles pidada, et kirikutesse-kloostritesse minekuks tuleb sobivalt riietuda.

 

Akamas

Piirkond saare lääneosas, millega on põnev tutvuda näiteks džiibisafari käigus. Teid ootavad kurvilised mägiteed, huvitav loodus, kilpkonnarannik Lara Bay ning Afrodite kümbluspaik. Ringsõidu vältel avanevad mägede vahelt ka kaunid merevaated.

 

Lefkara

See on käsitööküla umbes 10 km pealinnast Nicosiast lõunas. Lefkara on läbi aegade olnud kuulus oma pitsikudujate poolest. Ajaloolise pärimuse järgi vaimustus kuulus itaalia kunstnik Leonardo da Vinci Küprosel viibide lefkara pitsidest ning viis siit ka näidise kaasa. Selle näidise alusel valmistati Milaano katedraali altarikaunistused. Kuulsatetel lefkara pitsidel on lausa oma nimetus - „lefkaritika". Lefkaras tasub külastada ka Püha Risti kirikut, käsitöömuuseumi ja tutvuda kohalike hõbedaseppade valmistatud kaunite ehetega.

 

RANNAD

 

Paphoses on mitmeid kirka ja selge veega randu. Sadamapiirkond on enamasti kivine, munitsipaalrannas on ka liivariba.

Hotellide esised rannad on avatud kõikidele külastajatele. Rannatool ja vari maksavad u 2,50 €/ tükk.

Geroskipou rand jääb kuurortpiirkonnast 3,5 km kaugusele. Siin on kohvik, tavern, laste mänguväljak ning väike lõbustuspark.

U 10 km kaugusel paiknevates Coral Bay ja Corallia liivarandadel saab suvekuudel tegeleda erinevate veespordialadega.

 

LENNUJAAMATRANSFEERID

 

Meie reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

 

Lennujaam Paphos International Airport

Transfeeri pikkus u 15 km 

Transfeeri kestus u 20 min 

 

Ainult lennupileti ostnud saavad Paphosesse taksoga, hind u 35 €.

 

AKTIIVNE PUHKUS

 

Golf

Paphose maakonnas on ühtekokku neli 18-rajalist golfiväljakut.

 

Jalgrattarent

Paphoses on mitmeid jalgrattarendi firmasid. Hind u 10-12 €/päev, mis tihti sisaldab ka kiivrit ja jalgrattalukku. Renditakse ka lasterattaid ning turvatoole ning korraldatakse jalgrattaretki. Otseselt jalgrattasõiduks mõeldud teid ei ole väga palju, kuid turismiinfost saab soovituslikke marsruute küsida.

 

Kardisõit

Kardisõidurajad paiknevad Aliathon Village hotelli taga. Alla 7-aastastele lastele on eraldi kardirada. Avatud iga päev aprillist oktoobri lõpuni ajavahemikus 9:00-19.00/20.00. Hind u 17 €/6 min, u 30 €/30 min, 7-12-aastastele lastele 15 €/6 min, u 28 €/30 min, 3-7-aastastele lastele u 8 €/10 min.

 

Matkamine

U 50 km kaugusel Paphosest, Aphrodite kümblemispaiga läheduses, on mitmeid märgistatud matkaradu - 7 km pikkune Aphrodite ja 7,5 km pikkune Adonise rada, 2,5 km pikkune Smigies ja 3 km pikkune Pissourumouttis. Kõik matkarajad saavad alguse Smigies'e piknikualalt, mis paikneb Neo Chorio külast 2,5 km läänes. Sinna saab argipäeviti sõita liinibussiga. Bussid käivad 10 korda päevas Polise külla ning sealt edasi 7 korda päevas minibussiga Aphrodite kümblemispaiga juurde. Matkaradade kaarte saab Küprose turismiinfost.

Troodose mägedes, Küprose keskosas, on 4 märgistatud matkarada - Artemis 7 km, Atalante 14 km, Kaledonia 3 km ja Perséphone 3 km. Saadaval on ka matkaradade kaardid.

 

Minigolf

Aliathon Village hotelli taga paikneb ka minigolfi rada. Avatud aprillist oktoobri lõpuni. Hind u 6,90 €, alla 12-aastastele lastele 4,90 €.

 

Ratsutamine

George Ranch'i nimeline ratsabaas paikneb Paphosest 16 km Coral Bay suunas. Hind u 35 €/tund, hinnas sisaldub kiiver. Edasi-tagasi transfeer maksab u 10 €.

 

Sukeldumine ja snorkeldamine

Sukeldumiskohti on siin arvukalt ning nähtavus üldiselt hea. Veealuse maailma varjus on palju erinevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi, muuhulgas laevavrakke. Hind koos varustusega on u 50 €, 5 sukeldumise hind kokku u 184 €. Neljapäevase PADI Open Water -algkursuse hind on u 460 €, edasijõudnute kursus maksab u 340 €. Snorkeldamisvarustust saab osta supermarketitest, kvaliteetsemat kaupa aga spordipoodidest ja sukeldumiskoolidest.

 

Tennis

Tennist saab mängida mitmetes Paphose rannahotellides. Enamasti on see mõeldud oma hotelli klientidele, mõned pakuvad ka külastajatele väljastpoolt hotelli. Hind alates 10 €/tund.

 

Veepargid

Paphoses paikneb Aphrodite Water Park.Küprose suurim veepark Fasouri Watermania paikneb Limassoli lähistel. Paphosest on sinna kolm korda nädalas bussitransfeer, mis maksab 35 € täiskasvanu ning 19 € laps. Hinnad sisaldavad nii transfeeri kui veepargi piletit.

 

*Reisikorraldaja: AURINKO

bottom of page