top of page
atzaro-beach-arroz-de-bogavante.jpg

Hinnad al.

599€

reisija kohta

Hispaania, Costa del Sol piirkonna otsereisid toimuvad sühishooajal 2019.

Ühenädalased reisid toimuvad teisipäeviti: 03.09-15.10.2019 (viimane väljalend Tallinast Malagasse 15.10.2019)
Kahenädalasi reise on piiratud arvul. Kohtade saadavuse kohta palume saata päring e-maili teel info@emeraudetravel.ee.

Võimalik on valida Torremolinose, Benalmadena, Fuengirola ja Marbella puhkusepiirkondade vahel.

Lennud: Lennufirma Air Baltic, lennuaeg Tallinn-Malaga suunal u 3 t 45 min, Malaga-Tallinn suunal u 4 t ja 40 min

Lennujaamatransfeerid: 
Malaga lennujaam -Torremolinose hotellid 8 km. Kestus 20 min.
Malaga lennujaam - Benalmadena hotellid u 20 km, transfeeri aeg esimese hotellini u u 30 min
Málaga lennujaam - Fuengirola hotellid u 20 km, transfeeri aeg esimese hotellini u 40–60 min olenevalt liiklusest
Málaga lennujaam – Marbella hotellid u 58 km, transfeeri kestus esimese hotellini u  50 min–1 t 30 min

Hind alates 599€ reisijale kaheses toas.

Kas igatsete aastaringset päikest? Costa del Solis on päikest piisavalt. Üle 300 päiksepaistelise päeva aastas ning 160 km pikkune liivane rannik meelitab kohale nii tavapuhkaja kui ka maailma rikkad ja ilusad.
Rendiautoga sõitmine on lihtne ja mugav, sest vaatamisväärsusi on palju.
Fuengirola on parim koht poodlemiseks  ja selle mõnusad rannad lausa kutsuvad päikest nautima. Benalmadena oma kauni jahisadamaga on mõnus kuurort lastega peredele. Torremolinose õhtuid saab veeta suurepärastes kalarestoranides mereande degusteerides. Marbellat nimetatakse Costa del Soli "aristokraadiks". See Sierra Blanca poolt põhjatuulte eest kaitstud rannikul puhkavad maailmakuulsad poliitikud, filmitähed, kuninglike perekondade liikmed ja ärimaailma kuulsused.

BENALMADENA- võluv ja võimalusterohke Hispaania
Costa del Soli rannikul asuv maaliline Benalmadena on sobiv igas vanuses puhkajale.
Lastele on mitmeid vee-ja huviparke: Tivoli World,  akvaarium ja mereloomade park; täiskasvanuid paelub kaunis rannik , rannapromenaad ja Puerto Marina jahisadam.
Benalmadena ja Torremolinos on vilka eluga kosmopoliitsed kuurordid, kus on laiad liivarannad, piisav valik hotelle ja ajaveetmiskohti ning aktiivne ööelu. Need on paslikud nii aktiivse puhkuse harrastajatele kui ka lihtsalt päikesenautijatele.
Costa del Sol on suurepärane lähtepunkt Hispaania võlude avastamiseks. Andaluusia autonoomne piirkond, kuhu Costa del Sol kuulub, on vaatamisväärsuste poolest Hispaania üks põnevamaid.
Suurepäraste keskaegsete mälestusmärkidega Sevilla, Cordoba, Ronda ja Granada paiknevad kõigest paarisaja km raadiuses. Päevaste ekskursioonide ulatusse jäävad ka Suurbritanniale kuuluv Gibraltar ja Araabia eksootikat pakkuv Maroko.

Sihtkoha eelised:
+Rahulik ja kompaktne kuurort
+Pikk rand
+Palju tegevusi lastele

Aktiivne puhkus
Costa del Solis on kümneid golfiväljakuid, millede green fee hinnatase on mõistlik. Lähedal asuvates mägedes leiate ka erinevaid matkaradu.

Benalmadenas asuvas  Arroyo de la Mielis on siseujula. Sadamas, Sealife-akvaariumi kõrval on minigolfirada. Teine minigolfirada asub Torremolinose lähedal.

Apteek ja arstiabi
Benalmadenas on mitmeid apteeke. Apteegi tunnuseks on roheline rist.  

Loodame, et Te ei vaja reisil olles arstiabi, kuid vajadusel soovitame pöörduda meie partneri, SALUS kliiniku poole, mille tasuta telefoninumber on 900 444 999. Kehtib ka hädaabinumber 112. Salusi kliinikud ja haiglad asuvad nii Torremolinoses, Benalmadenas, Fuengirolas kui Marbellas. Torremolinose elanikel tuleb siiski minna arsti vastuvõtule Benalmadenasse, kuna Torremolinoses on vaid esmaabipunkt. Arsti visiiditasu (hotelli) tuleb arsti kohale kutsumise korral üldjuhul maksta kohapeal, raha saab kindlustuselt tagasi Eestis. Visiiditasu on päevasel ajal u 75 €, öisel ajal u 5 € kallim.

Rannad
Torremolinoses ja Benalmadenas on 9 km pikkune lai, tumedama liivaga rand. Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised, u 4-6 € päev. Pakutakse erinevaid rannateenuseid, laenutatakse vesijalgrattaid jm. veespordivahendeid. Rannapromenaadil töötab päevasel ajal arvukalt kohvikuid ja restorane. NB! Ujuma minnes soovitame kanda ujumisusse, sest merepõhjas võib leiduda merisiilikuid, kohati ka merikuradi nimelist mürgist kala.

Transport ja liiklus
Benalmadenas saab hõlpsasti liikuda jalgsi, kuid ka bussi - ja rongiühendused linnade vahel on väga head ja soodsa hinnaga.

Buss: Benalmadenast sõidab buss Torremolinosesse ja Fuengirolasse, Rondasse  ning mõned korrad päevas ka Malagasse. Malagast saab reisi jätkata nt Granadasse ja Sevillasse.  
Rong: Benalmadenast sõidab rong Fuengirolasse, Torremolinosesse ja Malagasse . Benalmadena  Arroyo de la Mielis on rongijaam. Málagast on head rongiühendused Sevillasse, Cordobasse ja  Madriidi.
Takso: Takso leiab taksopeatustest ning neid saab tellida ka hotelli vastuvõtust. Taksodes ei ole taksomeetreid , kuid alati tuleb küsida hinnakirja.  
Minirong: Benalmadena minirong väljub jahisadamast Sealife-akvaariumi eest. Rong sõidab Tivoli Worldi  ette, Arroyo de la Mieli keskuses.

Sisseostud
Benalmadena sadamas asuv Marina Shopping Center on ostukeskus, kus on palju erinevaid kauplusi ja restorane. Seal toimuvad ka iganädalased turupäevad. Sisseoste saab teha ka Arroyo de la Mieli keskuses, kus on palju erinevaid poode. Suveniirideks viiakse kaasa keraamikat, nahktooteid, ehteid ja rõivaid ning ka oliiviõli, juustu, päikesekuivatatud sinki ja kohalikke veine. 
 
FUENGIROLA- täiuslik puhkus Fuengirolas
Puhkus Fuengirolas on täis erinevaid võimalusi. Üle 300 päiksepaistelise päeva aastas ning 160 km pikkune liivane rannik meelitab kohale nii tavapuhkaja kui ka nn "rikkad ja ilusad" kogu maailmast.
Turistide jaoks on olemas kõik puhkamiseks vajalik - suur hotellivalik, restoranid-baarid, ajaveetmiskohad, sportimisvõimalused, erinevad lõbustus- ja huvipargid.
Taustal kõrguvad mäed pakuvad väljakutseid ekstreemsportlastele ja looduselamusi matkajatele.Golfisõbrad leiavad seal piirkonna parimad golfiväljakud ning lastele toovad lõbusaid hetki veekeskus ja loomapark.

Sihtkoha eelised:
+Ehe kohalik elu
+Kaunis liivarand
+Head ostuvõimalused
+Väga head transpordiühendused
+Suur hulk erinevaid ajaveetmisvõimalusi

Rannad
Fuengirolas on lai, tumedama liivaga rand. Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised, u 4-6 € päev. Pakutakse erinevaid rannateenuseid, laenutatakse vesijalgrattaid jm. veespordivahendeid. Rannapromenaadil töötab päevasel ajal arvukalt kohvikuid ja restorane. NB! Ujuma minnes soovitame kanda ujumisusse, sest merepõhjas võib leiduda merisiilikuid, kohati ka merikuradi nimelist mürgist kala.

Transport ja liiklus
Fuengirolas saab hõlpsasti liikuda jalgsi, kuid ka bussi - ja rongiühendused lähipiirkondadesse on väga head.

Buss: Fuengirolast sõidab palju busse Málagasse, kust saab edasi teekonda jätkata nt Granadasse ja Sevillasse. Buss sõidab ka Mijasesse ja Marbellasse. Torremolinosest on  paar korda päevas bussiühendus Benalmadena kaudu Rondasse, reis kestab u 2 t 30 min.
Rong: Málaga ja Fuengirola vahel sõidab kohalik rong u iga 20 min järgi . Fuengirola keskuses on 2 peatust : Los Boliches ja Fuengirola. Málagast on head rongiühendused nt Sevillasse, Cordobasse  ja Madriidi. Lähirongide piletid on soodsa hinnaga.  
Takso: Takso saab lähimast taksopeatusest või tellida hotelli. Taksos ei ole taksomeetrit, kuid olemas hinnakiri. Pikemate reiside puhul on soovitav hinnas enne kokku leppida.
Minirong: Fuengirolas liikumiseks on mugav minirong, mis väljub hotelli El Puerto eest rannapromenaadilt. Rong väljub  u 1 kord tunnis.

MARBELLA- elegantne linn koos mõnusa rannapuhkusega
Marbellat nimetatakse Costa del Soli "aristokraadiks", sest siin puhkavad poliitikud, filmitähed, kuninglike perekondade liikmed ja ärimaailma kuulsused.
Vaatamist väärib sümpaatne kitsaste tänavatega vanalinn ning selle südames paiknev Plaza de los Naranjos (Apelsinide väljak), mis on justkui üksainus suur vabaõhukohvik apelsinipuude varjus.
Väljaku ääres paikneb XVI sajandist pärit raekoda, selle vahetus naabruses 1618 a. ehitatud ajalooline linnakirik. Kiriku juurest ülesmäge minnes leiate mauri kindluse varemed. Kuulsused on valinud oma uusimaks meelispaigaks Marbella läheduses asuva luksusliku jahisadama Puerto Banuse, mida iseloomustavad suurimad jahid, kalleimad autod ja elegantseimad poed.

Sihtkoha eelised:
+Elegantne linn
+Rahvusvaheline atmosfäär
+Hotellid asuvad ranna ja vanalinna lähedal
+Lähikonnas on palju heatasemelisi tennise-ja golfiväljakuid
+Head transpordivõimalused

Rannad
Marbella 26 km pikkuselt rannikult leiate peeneliivalised ja hästi hooldatud rannad, kus saab rentida lamamistoole ja päikesevarjusid.
Nikki Beach on luksuslik rand Marbellas, kus käivad rannamõnusid nautimas rikkad ja kuulsad. Lisaks päevitamisele ja ujumisele saab vaadata ka moeshow'sid, juua kõikvõimalikke kokteile ja süüa peeneid roogi. Peale päikeseloojangut muutub Nikki Beach Andaluusia kuumimaks peopaigaks. Asukoht: Playa Hotel Don Carlos . Vt. lisaks: http://www.nikkibeach.com/marbella/

Restoranid ja meelelahutus
Restoranide valik on väga suur nii vanalinnas kui ka Puerto Banusi jahisadamas. Ka Marbella rannapromenaadil on mitmeid häid kalarestorane.
Ööelu on koondunud Puerto Banusi, kuid ka keskusest ja vanalinnast leiab mitmeid muusikabaare ja pubisid. Hotellis Andalucia Plaza on kasiino.
Nikki Beach on luksuslik rand Marbellas, mis peale päikeseloojangut muutub Andaluusia kuumimaks peopaigaks.

Transport ja liiklus
Lähim raudteejaam on Fuengirolas, kust rong viib Malagasse 3 korda tunnis. Marbellas saab rentida jalgrattaid.

Bussijaam asub Avenida Trapiche tänava ääres, u 2 km kaugusel linnasüdamest. Peatänavalt pääseb sinna liinibussiga. Peatänaval liiguvad ka bussid, mis viivad Puerto Banusesse ja Fuengirolasse. Fuengirolasse sõidab buss u 1 tund ja hind on 3 €. Málagasse saab nii kiirbusside (sõiduaeg ca 50 min) kui ka 1,5 t sõitvate kohalike bussidega. Marbellast on head ühendused ka mujale Andaluusiasse, nt  Rondasse ja Granadasse sõidab buss paar korda päevas.
Takso saab tellida hotelli või püüda tänavalt. Laupäeviti ja pühade ajal on tariifid kõrgemad, samuti argipäeviti peale kella 22:00.
Marbella keskusest on suvel mitu korda päevas katamaraaniühendus Puerto Banuse sadamase.

Sisseostud
Marbellas on suurepärased ostuvõimalused. Parimad kohad sisseostudeks on peatänav Ricardo Soriano ja vanalinna trendikad kinga- ja rõivapoed. Linnast väljas asub suur kaubanduskeskus La Cañada . Puerto Banusis asub Costa Marbella kaubanduskeskus, kus on ka tuntud El Corte Inglési kaubamaja.
Marbellas on turg esmaspäeviti ja Puerto Banuses laupäeviti.
La Cañada kaubanduskeskus asub Marbellast ca 2,5 km kaugusel ning sealt leiate supermarketi, laias valikus rõivaid, kingi, kotte, parfüüme, muusikat ja raamatuid. La Cañada kõrval asub ka teine suur kaubakeskus Leroy Merlin.
Kauplused on avatud reeglina tööpäeviti 9:00-14:00 ja 17:00-20/21:00. Paljud poed on suletud laupäeva pärastlõunast. Kaubanduskeskused ja suured kaubamajad on siesta ajal avatud.
 
TORREMOLINOS- puhka ja naudi!
Torremolinos on suurepärane paik hispaanlase kombel puhkamiseks. Kuurordi ostutänavad pakuvad lõputuid sisseostuvõimalusi, tapasbaarid mõnusaid snäkke ja Hispaania veini, chiringuito kalarestoranid hõrke mereande ning silmapiiri taha kaduv liivarand lõõgastavaid puhkusehetki.

Costa del Sol ja Torremolinos on golfisõbra paradiis: piirkonnas on üle 50 väljaku! Torremolinoses jätkub tegevust ka lastega peredele. Saab veepargis käia ja El Parque de la Bateria pargis ja mänguväljakul aega veeta.
Kui Torremolinos on risti-põiki läbi uuritud, siis saab hõlpsasti bussiga naaberkuurort Benalmadenasse põigata või rongiga Malagasse kihutada.

Sihtkoha eelised:
+rinevate veespordivõimalusega ilus rand
+Lai valik restorane ja võimalusi õhtuseks meelelahutuseks
+Head transpordiühendused Andaluusia erinevatesse linnadesse

Restoranid ja meelelahutus
Torremolinose rohkete restoranide hulgast leiab nii traditsioonilist kohalikku kui ka rahvusvahelist kööki pakkuvaid söögikohti ning suurepäraseid chirinquito- kalarestorane. Tuntuimad kalarestoranid leiate Carihuela rannast.
Torremolinos ööelu oma lugematute baaride, diskobaaride ja ööklubidega ei jäta kedagi ükskõikseks. Parimad kohad on keskuses Nogalera väljakul ja Casablanca tänaval. Rahvusvahelist tantsumuusikat mängitakse nt Eugenio ja New Mario tantsurestoranides Calle Casablancal. Pepe Lopezis tantsitakse flamencot paaril õhtul nädalas.

Aktiivne puhkus
Torremolinoses saab mängida tennist, ratsutada ja külastada jõusaale. Piirkonnas on enam kui  50 heatasemelist golfiväljakut.
Plaza Mayori vabaajakeskuses Malaga ja Torremolinose vahel on keeglihall.
Plaza de Costa del Solis on Inter-gym, kus on lisaks jõusaalile võimalik osaleda ka aeroobika - ja stepptundides.
Moto Mercado - rendifirmast Bajondillo rannapromenaadil saab rentida jalgrattaid, mootorattaid ja skuutreid.  
U 4 km kaugusel Torremolinose keskusest asuvad  El Ranchito -ratsatallid.
Simply Diving -sukeldumiskeskuses on võimalik liituda sukeldumiskursuste ja väljasõitudega.
Torremolinoses Palacio de Deportes San Miguelis saab mängida tennist. Väljakud on asfaltkattega.

Rannad
Torremolinoses on u 10 km pikkune lai, tumedama liivaga rand. La Roca kalju jagab ranna kaheks : idapoole jäävad Alamose, Playa Marina ja Bajondillo rannad, läände Carihuela ja Montemari rand. Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised, u 5 € päev. Pakutakse erinevaid rannateenuseid, laenutatakse vesijalgrattaid jm. veespordivahendeid. Rannapromenaadil töötab päevasel ajal arvukalt kohvikuid ja restorane. NB! Ujuma minnes soovitame kanda ujumisusse, sest merepõhjas võib leiduda merisiilikuid, kohati ka merikuradi nimelist mürgist kala.
Torremolinose parimad rannad on Playa Bajondillo, Carihuela ja  Montemar.

Transport ja liiklus
Torremolinoses on lihtne jalgsi liikuda. Linnade vahel on soodsad ja hästi toimivad bussi - ja rongiühendused.

Buss: Torremolinosest sõidab buss mitu korda päevas Málagasse, kust saab reisi jätkata nt Granadasse ja Sevillasse. Buss sõidab ka Mijasesse ja Marbellasse. Torremolinosest sõidab iga päev paar bussi  Benalmadena kaudu Rondasse, reis kestab u 2 t 30 min. Ka Gibraltari piirilinna La Lineasse pääseb Torremolinosest.
Rong: Kohaliku rongiga pääseb Torremolinosest Málagasse ja Fuengirolasse. Torremolinoses on mitu rongipeatust : Montemar, Torremolinos, La Colina ja Los Alamos. Rongis on võimalik osta edasi-tagasi pilet, mis on soodsam kui kaks ühe suuna piletit.
Takso: Takso saab taksopeatusest või tellida selle hotelli. Taksos ei ole taksomeetrit, kuid võib küsida hinnakirja. Pikemate sõitude korral tasuks enne hind kokku leppida.

Apteek ja arstiabi
Torremolinoses on mitmeid apteeke, üks neist on avatud ööpäevaringselt. Apteegi tunnuseks on roheline rist.  
Loodame, et Te ei vaja reisil olles arstiabi, kuid vajadusel soovitame pöörduda meie partneri, SALUS kliiniku poole, mille tasuta telefoninumber on 900 444 999. Kehtib ka hädaabinumber 112. Salusi kliinikud ja haiglad asuvad nii Torremolinoses, Benalmadenas, Fuengirolas kui Marbellas. Torremolinose elanikel tuleb siiski minna arsti vastuvõtule Benalmadenasse, kuna Torremolinoses on vaid esmaabipunkt. Arsti visiiditasu (hotelli) tuleb arsti kohale kutsumise korral üldjuhul maksta kohapeal, raha saab kindlustuselt tagasi Tallinnas. Visiiditasu on päevasel ajal u 75 EUR, öisel ajal 5 EUR kallim.

Sisseostud
Torremolinos oma suurepäraste ostuvõimalustega toob naeratuse näole igale ostlejale. Populaarseimateks sisseostudeks on nahktooted, kingad, käekotid, riided, ehted ja juust, õhu käes kuivatatud sinki ja vein.
Torremolinose kuulsaim ostutänav on San Miguel. Paljude populaarsete brändide kauplused asuvad Avenida Palma de Mallorca peatänaval. Ka Carihuela rannapromenaadilt leiab huvitavaid poode.
 
Hea teada
Joogivesi: Kraanivesi on joodav, kuid kloorisisaldusest johtuvalt ebameeldiva maitsega. Soovitame teil juua pudelitesse villitud joogivett.

Jootraha kuulub tavaliselt hinna sisse, kuid hea teeninduse eest on kombeks jätta jootraha 5-10% arve summast. Väikese jootrahaga võib rõõmustada ka hotelli toateenijat.

Muuseumid: Paljud muuseumid on pühapäeviti ja esmaspäeviti suletud. Muuseumipilet täiskasvanule maksab umbes 3 EUR, lapsed ja pensionärid poole hinnaga. Iga kuu viimasel reedel on muuseumitesse sissepääs tasuta.

Turvalisus: Hotellis on soovitav hoida väärisesemeid, dokumente ja raha seifis. Samuti ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides ning randades. Taskuvaraste suhtes ettevaatlik tuleks olla ka tänaval liigeldes.

Parkimine: Parkimine on üsna keeruline, sest vabu parkimiskohti leida on väga raske. Parkimishinnad algavad 1 EUR päev, 1,5 EUR 1 tund. Marbellas on hinnatase kõrgem. Sinisel joonel parkimine on tasuline, raha makstakse parkimiskontrolöri kätte või ostetakse automaadist pilet (Malagas), kollasele joonele ja keelava märgi alla parkida ei soovita mingil juhul, kuna peale teisaldamist tuleb teil maksta trahv u 120 eurot.

Liikumisraskustega reisijad: Torremolinos ei sobi raskema liikumispuudega inimestele, kuna keskuses on suured kõrguseerinevused ja palju treppe. Invataksodega saab lennujaamast hotelli. Laenutatakse ka ratastoole, kuid see tuleks broneerida kindlasti ette.

Reisile koos lastega: Pere pisimatega saab veeta meeldiva päeva Benalmadena Selwo Marina -mereloomade pargis või Fuengirola Bioparc´is (endine Fuengirola Zoo).
Aquapark-veepark on suurepäraseks meelelahutuseks nii lastele kui täiskasvanutele. Sissepääsupileteid saate osta meie esindajalt.
Veepargi kõrval asuvas krokodillipargis ( Crocodile Park ) võib imetleda veeelukaid. Torremolinoses saab mängida minigolfi, El Parque de la Baterian pargis on lastele mänguväljak ja nädalalõppudel ka karussell.

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO

bottom of page